Budapest, 1878, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet (Franklin-Társulat Nyomdája), XVI p. + 743 p. + [1] p.
Magyar Birodalom Statistikai Kézikönyve folytonos tekintettel Ausztriára. Írta: Dr. Konek Sándor kir. tanácsos, a M. K. Budapesti Tud. Egyetemen a statistika nyilv. rendes tanára, Magy. Tud. Akad. r. tagja.
Második teljesen átdolgozott kiadás. Szerzői előszóval, betűjelzéses lábjegyzetekkel, vonatkozó kimutatásokkal, statisztikákkal és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített statisztikai kézikönyv. A könyvet a Franklin-Társulat Nyomdája nyomtatta Budapesten.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, kissé kopott fed- és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, meggyengült előzéklapokkal, néhol ceruzával aláhúzott belívekkel, körbe mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Konek Sándor (Pest, 1819. augusztus 18. – Balatonfüred, 1882. augusztus 1.) magyar statisztikus, szakíró, jogtudós, az MTA rendes tagja. Az államtudománytól a 19. század során elkülönülő statisztika kiemelkedő, úttörő alakja. Munkásságával jelentősen hozzájárult a hazai statisztika elméleti alapjainak megteremtésében. Közel három évtizeden keresztül (1854-től) haláláig volt a Pesti Egyetem Statisztikai Tanszékének vezetője. Tudományos munkásságát nemzetközi elismerés övezte.