Decsy Sámuel: Osmanografia I-II. (1 színezett térképmelléklet nélküli példány)

az az: a' török birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásainak summás leirása.

Decsy Sámuel
(Béts) , , Korabeli bőrkötés , 926 oldal
Méret: 21 cm x 12 cm

Bétsben, 1789, nemes Kurzbeck Jósef Ts.K. Könyv-nyomtató és Könyv-áros betüivel, [24] p. + 396 p. + [20] p. + [1] t., 462 p. + [24] p.

Osmanografia I-II. [A]z az: A' Török Birodalom' természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásainak summás leírása. (két kötet egy könyvben) Írta: Decsy Sámuel, filosof. és medic. doct. és az Od. Frankfurti Kir. Tudós Társaságnak tagja által.
Második, és imitt amott meg-jobbittatott ki-adás

I. kötet: Osmanografia, az az: A' Török Birodalom' természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásainak summás leírása. Első rész. Bétsben, 1789, [24] p. + 396 p. + [20] p. + [1] t.
Egy kihajtható táblával (Az Osmani uralkodó Háznak genealogika Táblája) kiegészített kötet.
II. kötet: Osmanografia, az az: A' Török Birodalom' természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásainak summás leírása. Második rész. Bétsben, 1789, 462 p. + [24] p.

Néhány fekete-fehér könyvdísszel illusztrált, valamint az első és a második kiadás elő-járó beszédjével, betűjelzéses lábjegyzetekkel és kötetenkénti részletes mutatótáblákkal kiegészített kötetek. A könyvből hiányzik 1 színezett térképmelléklet. Az 1780-as évek végén 3 kötetben megjelent mű 3. kötete nem képezi jelen tételünk részét.
Korabeli bőrkötésben lévő példány, feliratozatlan, enyhén sérült címfedéllel és hátlappal, feliratos könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, kissé foltos belívekkel. A címfedél és a hátlap belső oldalán beragasztott címke maradványai láthatóak.
A kötet szerzője Decsy Sámuel (Rimaszombat, 1742. január 12. – Bécs, 1816. január 25.) magyar író, bölcselet- és orvosdoktor. Pozsonyban és Sárospatakon, majd külföldi egyetemeken tanult. Visszatérve Bécsben telepedett, ahol egyike volt azoknak a magyaroknak, akik sokat fáradoztak a nemzeti irodalom, a magyar nyelv és kultúra fejlesztésén. Jövedelmének jelentős részét fordította e célok elősegítésére. Ő maga nyelvészeti, földrajzi, történeti és mezőgazdasági tárgyú műveket írt, illetve 1793-tól több, mint húsz éven át volt Pánczél Dániel mellett a második magyar nyelvű hírlap, a Magyar Kurír szerkesztője.

'A második ki-adásnak elöl-járó beszédje Egyedül a szerentsének, és nemzetünk' magyar tudományokhoz napoknként öregbedö ditséretes indúlattyának tulajdonitom, hogy é tsekély szorgalmatosságomnak... Tovább

'A második ki-adásnak elöl-járó beszédje Egyedül a szerentsének, és nemzetünk' magyar tudományokhoz napoknként öregbedö ditséretes indúlattyának tulajdonitom, hogy é tsekély szorgalmatosságomnak gyümöltse, egy esztendönek el-folyása alatt kéttzer ment-be' a' könyvsajtóba. Vajha elmémnek érettebb gyümöltsével kedveskedhettem vólna a' Hazának! Vissza
109

Kikiáltási ár:
40.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
56.500 Ft Licitek száma: 64