Budapest, 1909, A "Nyugat" kiadása ("Jókai" Könyvnyomdai Műintézet, Bp.), 94 p. + [2] p.
Első kiadás. Levelek Iris koszorujából. Írta: Babits Mihály.
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a "Jókai" Könyvnyomdai Műintézet, Budapesten. A címlapot Falus Elek rajzolta.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány, feliratos, illusztrált, sérült, hiányos, kissé foltos címfedéllel, feliratozatlan, kissé sérült könyvgerinccel, feliratos, a Nyugat emblémájával ellátott, kissé sérült, enyhén foltos hátlappal, körbevágatlan, foltos – a 78-94. p. lapokon nedvességtől – belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Babits Mihály (Szekszárd, 1883. november 26. – Budapest, 1941. augusztus 4.) költő, író, irodalomtörténész, műfordító, a 20. század eleji magyar irodalom egyik legjelentősebb alakja, a Nyugat első nemzedékének tagja, 1929-től a lap főszerkesztője. A Levelek Iris koszorujából a költő első versesköteteként jelent meg 1909-ben. A kötet címe szimbolikus értelemmel bír, és utal a költő lírai programjára is. Iris nem más, mint az istenek követe, az isteni üzenetek közvetítője, valamint a szivárvány istennőjeként a világ sokszínűségét megtestesítő alak a görög mitológiában. Ennek megfelelően a kötet alapvonása is a sokszínűség: változatos formák, stílusok és témák jellemzik a benne foglalt verseket.