Babits Mihály: Levelek Iris koszorujából - Első kiadás, címlapterv: Falus Elek

Babits Mihály
"Nyugat" kiadása (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 94 oldal
Méret: 20 cm x 13 cm

Budapest, 1909, A "Nyugat" kiadása ("Jókai" Könyvnyomdai Műintézet, Bp.), 94 p. + [2] p.

Első kiadás. Levelek Iris koszorujából. Írta: Babits Mihály.
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a "Jókai" Könyvnyomdai Műintézet, Budapesten. A címlapot Falus Elek rajzolta.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány, feliratos, illusztrált, sérült, hiányos, kissé foltos címfedéllel, feliratozatlan, kissé sérült könyvgerinccel, feliratos, a Nyugat emblémájával ellátott, kissé sérült, enyhén foltos hátlappal, körbevágatlan, foltos – a 78-94. p. lapokon nedvességtől – belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Babits Mihály (Szekszárd, 1883. november 26. – Budapest, 1941. augusztus 4.) költő, író, irodalomtörténész, műfordító, a 20. század eleji magyar irodalom egyik legjelentősebb alakja, a Nyugat első nemzedékének tagja, 1929-től a lap főszerkesztője. A Levelek Iris koszorujából a költő első versesköteteként jelent meg 1909-ben. A kötet címe szimbolikus értelemmel bír, és utal a költő lírai programjára is. Iris nem más, mint az istenek követe, az isteni üzenetek közvetítője, valamint a szivárvány istennőjeként a világ sokszínűségét megtestesítő alak a görög mitológiában. Ennek megfelelően a kötet alapvonása is a sokszínűség: változatos formák, stílusok és témák jellemzik a benne foglalt verseket.

In Horatium 5
Óda a bűnhöz 7
Himnusz Irishez 9
Messze... messze... 12
Paris 14
Tüzek 17
Éjszaka! 20
Sunt lacrimae rerum 22
Anyám nevére 24
Sírvers 26
Darutörpeharc 28
Hegeso sírja 30
Aliscum éjhaju lánya 31
Golgotai csárda 34
Theosophikus énekek 36
Strófák a wartburgi dalnokversenyből 39
Turáni induló 44
Galáns ünnepség 47
Recanati 49
San Giorgio Maggiore 52
Zrinyi Velencében 53
Itália 54
Aestati hiems 55
Szőllőhegy télen 56
Vásár 57
A csendéletekből 59
Mozgófénykép 61
Régi szálloda 64
Városvég 68
A világosság udvara 71
Emléksorok egy régi pécsi uszodára 75
Vérivó leányok 80
Sugár 82
Hunyt szemmel 84
Fekete ország 85
A halál automobilon 87
Az örök folyosó 90
A templom! Röpül! 92
A lyrikus epilógja 94 Vissza
043

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
21.000 Ft Licitek száma: 36