Gosztonyi Lajos: Itt állok (Avangárd borítóterv: Reiter László)

Verseskönyv

Gosztonyi Lajos
Amicus (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 78 oldal
Méret: 21 cm x 14 cm

Budapest, 1929, Amicus (Biró Miklós Nyomda, Bp.), 78 p.

Első, bibliofil, kis példányszámban közreadott kiadás. Itt állok. Verseskönyv. Írta: Gosztonyi Lajos.
Ebből a könyvből merített papíron 75 levonat készült.
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Biró Miklós Nyomda, Budapesten. E könyv címlapját Reiter László tervezte.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány, egy színnel színezett, feliratos, illusztrált, enyhén sérült címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, a nyomda emblémájával ellátott, kissé sérült hátlappal, tiszta, részben felvágott belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Gosztonyi Lajos (Budapest, 1909. július 20. – Balf, 1945. március) költő, újságíró, a Magyar Hírlap és a Népszava munkatársa. Első, Itt állok c. verseskötetéről a következőket írták a Magyar Hirlap 1929. január 6-i számában:
"Fiatal költő, még húszéves sincs. Nagy és szent csodálkozással, kerekre nyíló, de látó szemmel járja a világot és a szépet keresi. Meg is találja ezt és csokorba kötötte, itt fekszik előttem első verseskötete: „Itt állok“. Furcsa versek. Egy háború utáni fiatalember versei, Gosztonyi Lajosé, aki még lírai költeményeiben is az igazság után kutat, azt keresi, ami maradéknélküli, ami szép. Nem tagadja meg magát, büszke arra, hogy fiatal és elhisszük neki, amikor mondja, hogy az ő élő, csókvágyó nyomorult fiatalságát nem adja oda egész Amerikáért." (Magyar Hirlap, 39. évf., 5. sz., 1929. január 6., 21.)

Bevezető vers 7
FORTISSZIMÓ
Hitvallás 11
Ketten 13
Az életgőzgép sodrában 14
Fortisszimó 16
A felszabadulás dala 17
RÍM ÉS CSÓK
Kis lány, maga a furcsa édes álom 21
Apád vagyok 22
Az utolsó virág 23
Madonna 24
Rím és csók 25
Ősz 26
Ha majd fölkisért ez az éjszaka 27
ÉVA LÁNYAI
Kis tigrisek 31
Egy éj rapszódiája 32
Egy fekete kislányhoz 34
Ti hárman 35
Kék tinta, bíbor ajak 37
Emlékezés 38
AZ ÉLETKIRÁLY
Ima 41
Tavaszi dal 42
Könnyes bús vers egy szép elmult estéről 43
Mulatság után 44
Nyáréji álom, szigetek és temetők tavaszi délutánjáról 45
FELHŐKARCOLÓK
Hiszekegy 49
Kínok fejedelme 50
Elbúcsúzom 51
Könyörgés 53
Piros kacagó Luciferemnek 54
TE MEGMARADSZ A SZIVEMBEN HÓFEHÉREN 59
Ébredés 59
Megcsókolom a kezedet 60
Titkos vágy 61
Keserves keresztek után 63
Ne légy jó hozzám 65
Emlék 66
HALÁLCSÓKOK
Téboly 69
Vereség 71
Börtönben 72
Őszi vágy 73
Tisztítótűz 74
160

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
11.000 Ft Licitek száma: 1