Carus Pál: Karma

Rege a Buddhismus őskorából

Carus Pál
Dr. Tavaszy Antal
Singer és Wolfner Könyvkereskedése (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 29 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm

Budapest, 1898, Singer és Wolfner Könyvkereskedése (Budapesti Hirlap Nyomdája, Bp.), 29 p. + [6] p., ill.

Első kiadás. Karma. Rege a Buddhismus őskorából. Írta: Carus Pál. Angolból fordította: Dr. Tavaszy Antal.
Fekete-fehér, szövegközti rajzokkal illusztrált, csillagozott lábjegyzetekkel és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Budapesti Hirlap Nyomdája, Budapesten. A könyv előlapján régi tulajdonosi bejegyzés látható.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, körbevágatlan belívekkel, a címlapon ceruzás bejegyzéssel, hiánytalan állapotban, színes, feliratos, aranyozott díszítésű kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője Paul Carus [Carus Pál] (1852–1919.) német-amerikai író, szerkesztő, filozófus, az összehasonlító vallástudomány művelője. Németországban született, majd 1884-ben az USA-ba emigrált és Chicagóban telepedett le, ahol kiadói szerkesztőként helyezkedett el. Magát inkább teológusnak, mint filozófusnak tartotta. Tanulmányozta a tudomány és a vallás kapcsolatát, továbbá fontos szerepet játszott a keleti hagyományok és eszmék – különösen a buddhizmus – nyugati megismertetésében. Támogatta Daisetsu Teitaro Suzuki ez irányú fordítómunkáját, és egész életen át tartó mély barátságot ápolt Soyen Shaku buddhista mesterrel. A vallásközi párbeszéd támogatójaként élete során több, mint 75 könyvet publikált.

A Rizs-kordély 1
Üzletek Benaresben 9
A rablók között 14
A pókháló 19
A jó karma hagyatéka 24
093

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.800 Ft Licitek száma: 8