Budapest, 1911, A Nyugat kiadása (Világosság Könyvnyomda Rt., Bp.), 104 p. + [6] p.
Első kiadás. Herceg, hátha megjön a tél is! Írta: Babits Mihály.
Címlapterv: Falus Elek. Kötetvégi tartalomjegyzékkel, a Nyugat kiadásában megjelent kiadványok betűrendes jegyzékével, a "Nyugat Könyvtár" c. sorozatban megjelent kiadványainak listájával, valamint a "Nyugat" c. folyóirat egész oldalas hirdetésével kiegészített kötet. A kötetet a Világosság Könyvnyomda Rt. nyomtatta Budapesten.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratos, keretezéssel ellátott, vágáshibás címfedéllel, feliratos, sérült, kissé hiányos könyvgerinccel, üres hátlappal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Szentistváni Babits Mihály (Szekszárd, 1883. november 26. – Budapest-Krisztinaváros, 1941. augusztus 4.) magyar költő, író, irodalomtörténész, műfordító, a 20. század eleji magyar irodalom jelentős alakja, a Nyugat első nemzedékének kiemelkedő tagja. Az elemi iskolát Pesten kezdte és Pécsett fejezte be. Költözött. A ciszterciek gimnáziumában érettségizett. A budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán magyar–francia (az utóbbi helyett később latin) szakos hallgatója. A századfordulótól írt verseket, de ezeket nem publikálta. Baján, Szekszárdon, Újpesten, Pesten, Szegeden volt gimnáziumi tanár. Fogarason, az újpesti Könyves Kálmán Gimnáziumban, a Munkácsy Mihály utcai gimnáziumban tanított. Első művei a Nagyváradon kiadott "A Holnap" c. antológiában jelentek meg (1908). 1913-ban írta meg első regényét A gólyakalifa címmel (csak 1916-ban jelent meg). Ebben az évben kezdte el lefordítani Dante Isteni színjátékát antik olasz eredetiből (1913-ban jelent meg a Pokol, 1920-ban a Purgatórium, 1923-ban a Paradicsom). Fordításáért az olasz állam kitüntette és megkapta a San Remo-díjat. A Benedek Marcell főszerkesztésében megjelent Irodalmi Lexikon munkatársa. 1929-től főszerkesztője volt a "Nyugat"-nak, a kor legmeghatározóbb, színvonalas magyar irodalmi folyóiratának.