Révy Gyula: A Duna Budapesten

The Danube at Budapest - Jelentés Csik-Szent-Királyi és Kraszna-Horkai gróf Andrássy Gyula ő Nagyméltóságához, a felséges császári királyi ház s a külügyek ministeréhez az Osztr.-Magyar Monarchia közösügyi ministeriuma elnökéhez/Report addressed to his excellency count Julius Andrássy de Csik-Szent-Király and Kraszna-Horka minister of the imperial houschold and of foreign affairs, president of teh ministry of common affairs of the Austro-Hungarian Monarchy

Révy Gyula
Hunfalvy János
Gróf Andrássy Gyula
(Budapest) , , Kiadói varrott papírkötés , 47 oldal
Nyelv: Magyar  Angol
Méret: 22 cm x 15 cm

Budapest, 1876, Hunfalvy János kiadása (Franklin Nyomda, Bp.), 39 p. + [1] p. + VII. t.; ill.

A Duna Budapesten. / The Danube at Budapest / Jelentés Csik-Szent-Királyi és Kraszna-Horkai gróf Andrássy Gyula ő Nagyméltóságához, a felséges császári királyi ház s a külügyek ministeréhez az Osztrák-Magyar Monarchia Közösügyi Ministeriuma elnökéhez / Report addressed to his excellency count Julius Andrássy de Csik-Szent-Király and Kraszna-Horka minister of the imperial houschold and of foreign affairs, president of teh ministry of common affairs of the Austro-Hungarian Monarchy. Készítette: Révy Gyula a "Société des Ingenieurs Civils de France" tagja. Angolból fordította Hunfalvy János a Magyar Tudományos Akadémia r. tagja.
Két nyelvű (magyar-angol) kiadvány. Fordítói megjegyzéssel és hét  kötetvégi kihajtható táblával (diagrams/diagrammokkal) kiegészített kiadás. Készült Budapesten, 1876 junius 30-án. A jelentést nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája Budapesten. A kötet címfedelén és címlapján több, régi tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, enyhén sérült, elszíneződött címfedéllel, kissé megkopott könyvgerinccel, enyhén megszakat, kis mértékben hiányos, a nyomda feltüntetésével ellátott hátlappal, tiszta beívekkel, hiánytalan állapotban.
A szakmunka szerzője: Révy Gyula (Gádoros, 1834? ): vízépítő mérnök, hidrológus. Mérnöki tanulmányait Bécsben végezte, majd egy ausztriai gépgyárban dolgozott, később Angliába ment. É- és D-Amerikában is működött, s itt úttörő hidrológiai munkásságával szerzett elismerést. Tanulmányai angol nyelven jelentek meg. Munkásságának elismeréséül a „Societé des ingenieurs civile de France” is tagjai sorába választotta.

A jelen év tavaszán volt rendkivüli nagy árvíz alkalmából különös figyelmet fordítottam a Dunának Budapest közelében végrehajtott bizonyos szabályozásaira. Némi időt és figyelmet szenteltem az... Tovább

A jelen év tavaszán volt rendkivüli nagy árvíz alkalmából különös figyelmet fordítottam a Dunának Budapest közelében végrehajtott bizonyos szabályozásaira. Némi időt és figyelmet szenteltem az ügynek, azon szándékkal, hogy a közreműködő okokat felderítsem s az egész kérdést alkalmas tárgyalás végett helyes alapra helyezzem. Vizsgálódásaim eredményét egy 1876. junius 30-án kelt s gróf Andrássy Ő Nagyméltóságához intézett jelentésbe foglaltam. Ő nagyméltósága, a mennyire tudom, a Duna szabályozása iránt meleg érdekkel viseltetik, világosan belátván, hogy a nagy folyam a birodalom legnagyobb jelentőségű kereskedelmi útját képezi. A mult junius végén a keleti bonyodalmak egészen elfoglalták ő nagyméltósága gondjait, tehát jelentésemet egy úri embernek adtam át, kinek alkalma van Ő Excellentiájánál tisztelkedni, valahányszor a Duna hajózására vonatkozó ügyek forognak kérdésben, azon megbizással, hogy a jelentést Ő Nagyméltóságával közölje, mihelyt erre alkalom kinálkozik... Vissza
367

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.100 Ft Licitek száma: 11