Jelzés balra lent (ceruzával): Pesti látkép. Jelzés jobbra lent (ceruzával): Blahos Rudolf, rézkarc, papír, (nyomódúc) mérete : 17,1 cm x 50 cm.
A kép mérete sérült keretben: 31 cm x 62,5 cm.
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Festő és grafikus. A budapesti Iparrajziskolában Basilides Sándor, a Képzőművészeti Főiskolán pedig Rudnay Gyula volt a tanítómestere. Tanulmányúton járt több kelet- és nyugat-európai országban. 1947-től szerepelt kiállításokon. Művészetszemlélete, esztétikája a természeti valóság tiszteletéből fakad. Munkáinak többsége tájkép. Festői egyénisége árnyalt, gazdag színkultúrájában nyilatkozik meg, melyre Szentiványi Lajos kolorizmusa hatott erősen. Rézkarcolással is foglalkozott, több vidéki városról, műemlékről készített színes lapokat. Művei fellelhetők a pécsi Janus Pannonius Képtárban. (MÉ, R. M.: Szabad Művészet, 1948)
Magyar festők és grafikusok adattára:
Az Iparrajziskolában Basilides Sándor, a Képzőművészeti Főiskolán Rudnay Gyula volt a mestere. Tanulmányúton a Szovjetunióban, Ausztriában, Német- és Olaszországban járt. Első önálló bemutatója 1948-ban volt, legutóbb az újpesti Mini Galériában állított ki 1968-ban. - Művészetszemlélete, esztétikája természeti valóság tiszteletéből fakad. Alkotásainak többsége tájkép. Festői egyénisége árnyalt, gazdag színkultúrájában nyilatkozik meg, amelyre Szentiványi Lajos kolorizmusa hatott erősen. Rézkarcolással is foglalkozott, számos vidéki városról, műemlékről készített színes lapokat. - Irod.: P. Sz. T.: Művész életrajzok. Bp. 1985.