Imre István (1918-1983): "Eső után" - akvarellel színezett rézkarc, papír 29,5 cm x 38,3 cm

Imre István
Méret: 29 cm x 38 cm

Imre István: "Eső után" - akvarellel színezett rézkarc, papír 29,5 cm x 38,3 cm

Jelzés balra lent (ceruzával): Eső után, jelzés jobbra lent (ceruzával): Imre István, akvarellel színezett rézkarc, papír, mérete (nyomódúc): 29,5 cm x 38,3 cm.
A kép mérete keretben: 46,5 cm x 61 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Festő, grafikus. 1935-ben a nagybányai Szépművészeti Iskolát látogatta, ahol Krizsán János és Mikola András korrigálta. 1936-1941 között a budapesti Képzőművészeti Főiskolán Réti István, Elekfy Jenő és Szőnyi István voltak a tanítómesterei. Tanulmányúton járt Itáliában, Dalmáciában és Görögországban. 1940-től szerepelt kiállításokon. Számos budapesti és vidéki tárlaton mutatta be műveit. 1947-1957 között a Honvéd Képzőművészeti Stúdiót vezette. Heroikus hangvételű olajképek után állapodott meg az egyéniségének inkább megfelelő akvarellnél és rézkarcnál. Az előbbit nagy lírai átéléssel művelte, míg rézkarcaira a szecessziós hangvétel jellemző. Portrékat, figurális kompozíciókat, valamint tájképeket alkotott. Munkásságáért 1950-ben Munkácsy-díjat, 1953-ban pedig Kossuth-díjat kapott. (ML, RI-NM, LÁ) Vissza
454

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.000 Ft Licitek száma: 1