Steiner Árminné könyvkereskedése(Budapest)
Kiadói tűzött kemény papírkötés
, 68 oldal
MagyarHéber
21 cm x 15 cm
2021-12-12 20:00
Budapest, 1938, Steiner Árminné Könyvkereskedése (Gewürcz F. Nyomda, Bp.), 68 p., ill.
Peszáchi Haggáda. Héber-magyar izraelita vallásos kiadvány. Fordította: Dr. Guttmann Simon főrabbi. Hatodik kiadás. Fekete-fehér, feliratozott, szövegközti és egész oldalas rajzokkal illusztrált, valamint a fordító által írt előszóval kiegészített kiadás. Nyomtatta a Gewürcz F. Nyomda Budapesten. Kiadói tűzött kemény papírkötésben lévő példány aranyozott felirattal és illusztrációval ellátott, keretes, enyhén kopott, elszíneződött címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, új előzéklapokkal, néhol ceruzás jelölésekkel ellátott belívekkel, feliratozatlan, kissé kopott hátlappal, hiánytalan állapotban.
Tíz évvel ezelőtt jelent meg először ez a Haggada. Szellemi és lelki életünk, valamint gazdasági világunk is sok megrázkódtatáson ment keresztül ezen évtized alatt.
Most Steiner Árminné...
Most Steiner Árminné könyvkereskedő indítja utjára ezen uj kiadást. Steiner Árminné eddigi kiadásainak precíz kidolgozása és tetszetős külseje garancia arra, hogy ez a kis könyvecske is méltó módon fog megjelenni a többi kiadványai sorában. Az ő áldozatkészségének köszönhető, az is, hogy az uj kiadásban a Chad Gadjó című fejezet uj fordítást kapott, amely a fordítótól származik.
Leütési ár:
7.000 Ft
Licitek száma: 4