Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói fávászon kötés
, 303 oldal
20 cm x 13 cm
Budapest, 1961, Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 303 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány. Kele. Írta: Fekete István. A kötet feiratoztt előlapján a szerző, Fekete István névre szóló dedikációja olvasható: "T. I. tanár úrnak megemlékezésül Fekete István". Harmadik kiadás. A burkoló és a kötés Vágó Rezső munkája. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda Budapesten. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, két színnel feliratozott, illusztrált, fülszöveges, szép állapotban megőrzött kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, Fekete István (Gölle, 1900. január 25. – Budapest, 1970. június 23.) író, számos ifjúsági könyv és állattörténet írója. Közeli barátjával, Csathó Kálmánnal együtt a magyar „erdész-vadász irodalom” egyik legismertebb művelője. Jókai mellett minden idők egyik legolvasottabb magyar írója. Műveit az ember-, állat- és természetszeretet, valamint az egyetemes humánum uralja. A megsebesült és ezért télre is nálunk ragadt gólya története — a pontos megfigyelések hosszú-hosszú sora. Fekete István történetét úgy képes elmondani a közönség számára, hogy egy percre sem lankad érdeklődésünk olvasás közben.
Megsebesül egy gólya, nem tarthat a többiekkel Afrikába. Hogyan veszi gondjába az ember, hogyan szokik össze a háziállatokkal, hogyan vészeli át a telet, milyen ösztönöket ráz fel benne a tavasz és a nyár - ezt mondja el vonzóan, szórakoztatóan és költőien Fekete István, a természeti világ és a falusi élet avatott ismerője. A jeles állatregény jeles állatregény most jelenik meg harmadik kiadásban.
Leütési ár:
240.000 Ft
Licitek száma: 39