Bollmann, Stefan: Az olvasó nők veszélyesek

Az olvasó nők a festészetben és a fotóművészetben

Stefan Bollmann
Kis Kós Antal
Sárossi Bogáta
Vittorio Matteo Corcos
Théodore Roussel
Domenico Fetti
Rembrandt van Rijn
Jacob Ochtervelt
Elinga Pieter Janssens
Isolde Ohlbaum
Scolar Kiadó (Budapest) ,
Fűzött kemény papírkötés , 169 oldal
Méret: 28 cm x 22 cm
ISBN: 978-963-244-039-2
2021-11-21 20:00

Az olvasó nők veszélyesek? A címlapon látható nő a maga idejében talán annak tűnt mély, átható tekintetével, de napjaink férfijai már hozzászokhattak a magabiztos, egyenrangú nő látványához - ha... Tovább

Az olvasó nők veszélyesek? A címlapon látható nő a maga idejében talán annak tűnt mély, átható tekintetével, de napjaink férfijai már hozzászokhattak a magabiztos, egyenrangú nő látványához - ha nem is szerették meg feltétlenül. Az intellektus nem fegyver, sokkal inkább alapvető szervező elem, hiszen a női intelligencia szerepe a világ alakulásában egyre kevésbé megkérdőjelezhető. De az okos nő létezése minél inkább elfogadott az elmúlt korok valóságához képest, az olvasó nő idealizált figurája annál kevésbé tűnik vonzónak. E könyvet lapozgatva csupa titokzatos, izgalmas, a nőiség különböző aspektusait kiemelő ábrázolást látunk - mára ez a kép hétköznapivá kopott. Pedig az olvasás élménye ugyanaz maradt: varázslatos utazás a tér és az idő minden kiterjedésében. Felületes szemlélő számára ártalmatlan öröm, pedig a gondolatban megélt történetek új valóságot teremtenek, melyek az éteri dimenziókból visszahatnak a hétköznapokra is. A szellem szabadságra megy: feltöltekezik, felvérteződik a hétköznapok egyhangúságával szemben, hogy derűsebben, magabiztosabban vehesse fel velük a harcot. Ez alapján az olvasó nők nem védtelen, kiszolgáltatott lények többé - tehát mégiscsak veszélyesek. Vissza

Előszó 10
Az olvasás története képekben a XIII. századtól a XXI századig 20
I. Ahol a szó lakik
Áldott olvasó nők 38
II. Meghitt pillanatok
Elvarázsolt olvasó nők 48
III. A szórakozás helyszínei
Öntudatos olvasó nők 58
IV. A gyönyör órái
Érzelmes olvasó nők 70
V. Önmagunk keresése
Szenvedélyesen olvasó nők 82
VI. Kis menedékek
Magányos olvasó nők 106
Az olvasó magyar nők
A modern kor felé 148 Vissza
044

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.200 Ft Licitek száma: 63