Egyedi, kézzel írt szakácskönyv

Háziasszony által lejegyzett receptek gyűjteménye

Könyvkötői félvászon kötés , 142 oldal
Méret: 24 cm x 20 cm

h. n., é. n., k. n., [142] p.

Egyedi, kézzel írt szakácskönyv. [kézirat]
38 ceruzával és tollal lejegyzett receptet tartalmazó, egyedi gyűjtemény. A kötet az első 22 oldalra beírt recepteken kívül szöveges részt nem tartalmaz.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, kissé foltos, egy kitöltetlen, felragasztott vignettát tartalmazó címfedéllel, feliratozatlan színezett lapélekkel, tiszta belívekkel.
Ízelítőül egy a változatos receptek közül: "Őszi barack gelée. A jól érett őszibarackról lehúzzuk a héját kimagoljuk és tüllzsákba téve összezuzzuk többször késsel és a levét mint az aszpiknak lefolyatjuk. Eltart jó 6 óráig mig 5-6 kilónak kifolyik a leve. Ahány kiló annyi 1/2 kg cukrot veszünk 1 pohár vizzel a cukrot péppé főzzük s akkor a levet hozzátesszük s főzzük mig sűrű nem lesz. Készen tartott, melegitett széles szájú üvegekbe gyorsan betöltjük."

Receptek:
Marcipán
Jamfőzés szabályai
Bácskai kel
Orleani szelet tejhabbal
Őszi barack gelée
Blaha fánk
Gyümölcsfagylalt
Narancsfagylalt
Barackfagylalt
Vanilia fagylalt
Kávé, csokoládé
Mogyoró fagylalt
Zeller leves
Burgonyás sonkás pudding
Orleani szelet
Csokoládébonbon
Farsangi fánk
Almás pite
Mogyorókrémtorta
Burgonyás krokett
Kakaós lepény
Dióspite
Keksz
Krumplis apró tészta
Burgonya omlett liszt nélkül
Almakrém leves
Kukorica pogácsa
Hájas tészta
Vajas csók
Finom kelt tészta
Szalcburgi galuska
Dara felfújt
Hortobágyi dobostorta
Mákos lepény
Vitamin crem
Élesztős nudli Vissza
070

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
13.456 Ft Licitek száma: 19