Fekete István: Tarka rét - Első kiadás (A borító és a fedélterv Würtz Ádám munkája)
Elbeszélések és versek
Fekete István
Majtényi Zoltán
Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 328 oldal
21 cm x 13 cm
Budapest, 1973, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda), 328 p.
Első kiadás. Tarka Rét. Elbeszélések és versek. Írta: Fekete István. Az író kiadatlan elbeszéléseiből és verseiből válogatta és szerkesztette: Fekete Istvánné. A borító és a fedélterv Würtz Ádám munkája. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A könyvet a Zrínyi Nyomda nyomtatta. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, illusztrációval ellátott, kissé elszíneződött címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, néhol nedvességtől hullámos, foltos belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, enyhén sérült, kiadói borítófedélben. A szerző, Fekete István (Gölle, 1900. január 25. – Budapest, 1970. június 23.) író, számos ifjúsági könyv és állattörténet írója. Közeli barátjával, Csathó Kálmánnal együtt a magyar „erdész-vadász irodalom” egyik legismertebb művelője. Jókai mellett minden idők egyik legolvasottabb magyar írója. Műveit az ember-, állat- és természetszeretet, valamint az egyetemes humánum uralja. "...Fekete Istvánt Tarka rét. A posztumusz elbeszéléskötet folyóiratokból és Fekete István hagyatékából készült válogatás. Alaptémája a természet. A közel száz elbeszélés az évszakok rendjében sorakozik. Az írások nagy részesen a füvek, a fák, a cserjék és a virágok megszólalnak, az évszakok megelevenednek..." - írta a műről a Délmagyarország c. lap (1973. május 26./63. évfolyam/121. szám).
Az író posztumusz elbeszéléskötetét folyóiratokból és Fekete István hagyatékából válogatta özvegye. A kötet ciklikus beosztása a természet rendjét követi, olyasformán, ahogyan az író életében megjelent novellás kötetek is. Az alaptéma változatlanul Fekete István életének főtémája: a természet, az erdő, a mező, az állatok, amelyeket még a vadásztörténetekben is elsősorban a szemlélődő ember mutat be. A természeti képek és vadásztörténetek mellett gyermekkori visszaemlékezések is szerepelnek a válogatásban. Külön érdekessége a kötetnek, hogy mindegyik ciklus természetleíró verset is közöl. A könyv fedőlapját Würtz Ádám tervezte.
Leütési ár:
5.200 Ft
Licitek száma: 16