Budapest, 1985, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Kossuth Nyomda, Bp.), [32] t.: ill.
Gross Arnold által dedikált példány. Első kiadás. Gross Arnold Emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival.
A címlapon Gross Arnold képzőművész tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Balla Demeternek emlékül sok baráti szeretettel Gross Arnold 1985"
A dedikáció címzettje: Balla Demeter (Szentes, 1931. május 4. – Budapest, 2017. november 5.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar fotográfus, érdemes művész.
Harminckét képtáblán színes fotókkal illusztrált, aforizmákkal kiegészített album. Nyomtatta a Kossuth Nyomda, Budapesten. A könyv az egyes fotókhoz társított aforizmákon kívül szöveges részt nem tartalmaz. A kötethez tartozik egy színes illusztrációval ellátott, fülszöveges kiadói betétlap is.
Kiadói fűzött keménypapír kötésben lévő példány, aranyozott feliratos, színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, színes illusztrációval ellátott hátlappal, színes, illusztrált előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet dedikálója Gross Arnold (Torda, 1929. november 25. – Budapest, 2015. január 22. ) magyar grafikusművész. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán szerzett diplomát 1953-ban. Kiváló mesterei voltak (Hincz Gyula, Kádár György, Konecsni György, Koffán Károly). Ő mégis leginkább Rembrandt és Albrecht Dürer rézkarcait tanulmányozta a Szépművészeti Múzeumban, és sorban alkotta egyedi stílusú, szellemes, ötletes, derűs, humoros, színes rézkarcait. Az 1950-es évek végétől számos egyéni és csoportos kiállítása volt Budapesten és vidéken, 1962-től külföldön is. Részletgazdag rézkarcaival vált népszerűvé. Jellegzetes színezési technikájának köszönhetően minden egyes nyomata különbözik a többitől. Képeit a csodálatos, gyermeki mesevilág jellemzi, ahol az ember eleven része a természetnek. Képeivel szépet, örömet nyújt, egy fantáziavilágot, amiben nincs semmi hátborzongató vagy borús.
Evezz, evezz
az Élet tengerén,
csak ki ne köss
a Bánat szigetén.
Ha szívem kert volna
s virág a szeretet,
a legszebb virágot
adnám én Teneked.
Evezz, evezz
az Élet tengerén,
csak ki ne köss
a Bánat szigetén.
Ha szívem kert volna
s virág a szeretet,
a legszebb virágot
adnám én Teneked.