Curry, Manfred: Regatta-Taktik in Frage und Antwort von Dr. Manfred Curry
Dr. Manfred Curry
Klasing & Co.(Berlin)
Kiadói egészvászon kötés
, 253 oldal
Német
24 cm x 17 cm
Berlin, 1932, Klasing & Co. (Val. Höfling, München), 253 p. + [3] p., ill.
Regatta-Taktik in Frage und Antwort. / Regatta-taktika kérdésekben és válaszokban. Von Dr. Manfred Curry. / Írta: Dr. Manfred Curry. Német nyelvű szakkönyv. Mit 205 zeichnungen und 50 photographien Ca. 100 einzelne fragen. / 205 rajzzal, 50 fényképpel és kb. 100 egyedi kérdéssel. Előszóval, korabeli hirdetésekkel, a szerző győztes Regatta versenyeinek listájával és tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A könyvet Val. Höfling nyomtatta Münchenben. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, fekete-fehér fényképpel illusztrált, kopott, néhol elszíneződött címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, modern előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Manfred Curry (1899. december 11. – 1953. február 13.) orvos, feltaláló, tengerész, szakíró. Az 1928-as amszterdami olimpián az USA-t képviselte vitorlás sportolóként. Számos regatta versenyen vett részt. Később orvosként dolgozott és a "geomágneses vonalak" a "földsugárzás" (németül Erdstrahlen) áltudományos jelenségének, a Curry Gridnek önjelölt felfedezőjévé vált. 1925-ben Curry úttörő könyvet írt a jachtok aerodinamikájáról és a versenytaktikáról, amelyet a mai napig publikálnak. Könyvének jelentőségét a vitorlázásban az jellemezte, hogy ő volt az első, aki a vitorlások tervezésének mérnöki elemzését is nyilvánosságra hozta. Könyvében számos olyan találmányát vagy fejlesztését ismertette, amik mára széles körben elterjedtek. Szülővárosában, Riederauban, az Ammersee-tó partján létrehozta az Amerikai Bioklimatikai Kutatóintézetet. Curry a „földsugárzás” feltételezett patogén tulajdonságait is vizsgálta, ezt a koncepciót Ernst Hartmann orvostársával és Siegfried Wittmann mérnökkel közösen hirdették meg.
Vorwort
Vorwort
"Sagen Sie, wie kommt es, daß immer die gleichen Steuerleute erfolgreich sind - und was sind eigentlich die Vorbedingungen zu diesen Erfolgen?" Dies ist eine Frage, die mir öfters gestellt worden ist. Bei Beantwortung derselben habe ich mich immer in einer gewissen Verlegenheit befunden, denn einerseits war ich mir im Augenblick wohl selbst nicht ganz klar darüber, anderseits hätte ich aber auch dann keine kurze Antwort auf diese keinefalls mit einem Satze zu beantwortende Frage gefunden.
Um die goße Vielseitigkeit des Regattasegelns zu zeigen, deren einer Teil - Die "Regatta-Taktik" - in diesem Buche festgehalten ist, soll in der Einleitung ein Gesamtbild skizziert werden, das die Analyse eines Seglergemütes und die Grundlagen von Erfolgen beschreibt.
Leütési ár:
3.000 Ft
Licitek száma: 1