Isaurus, Pater: A' keresztény az ájtatosságában

Pater Isaurus
, Korabeli bőrkötés , 282 oldal
Méret: 15 cm x 10 cm

h. n., 1824, k. n. (Pichler Antal betűivel), 282 p. + [4] p. + [1] t.: ill.

A' keresztény az ájtatosságában. Írta: Bétsben Pater Isaurus Kaputzinus Szerzetbéli Atya.
Második kiadás. Egy fekete-fehér vallásos metszettel (Kalliauer del., Weinrauch fc.) illusztrált, valamint részletes lajstrommal kiegészített kötet. A könyvet Pichler Antal betűivel nyomtatták.
Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott, díszített keretezéssel ellátott, néhol kopott címfedéllel, feliratozatlan, aranyozott díszítéssel ellátott, kopott könyvgerinccel, színes, mintás, néhol kopott, sérült előzéklapokkal, néhol foltos belívekkel, szépen körbe aranyozott lapélekkel, aranyozott, díszített keretezéssel ellátott, egy helyen sérült hátlappal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Budai Isaurus [Pater Isaurus] (18. század – 19. század) magyar kapucinus rendi szerzetes, egyházi író. Magyar hitszónok és a magyar nemes ifjak tanítója volt Bécsben. 1796-ban Szent István napján a francia forradalom eszméi ellen tartott egy határozott, markáns szónoklatot. Munkái: Dicsőséges szent Istvánnak Magyarország első királyának dicsérete (1791, névtelenül), A józan szabadsággal és egyenlőséggel népét megboldogító keresztény király Szent István (1796), Szent István Magyarország első királyának dicsérete (1802), A keresztyén az ájtatosságában (1805).

Részlet a könyvből: Reggeli ajtatosság. Atyának és Fiúnak, és Sz. Léleknek nevében, Amen. Uram nyissdmeg ajakimat, és a' szám a' te ditséretedet hirdeti: Istenem figyelmezz segítségemre. Uram... Tovább

Részlet a könyvből: Reggeli ajtatosság. Atyának és Fiúnak, és Sz. Léleknek nevében, Amen. Uram nyissdmeg ajakimat, és a' szám a' te ditséretedet hirdeti: Istenem figyelmezz segítségemre. Uram siess segítésemre. Ditsőség az Anyának, és Fiúnak, és Szent Lélek Istennek. Miképpen kezdetben vala, most és mindenkoron, 's mind örökön örökké. Amen. Reggeli Ajtatosság. Reggeli Ének. A' setétségek omlanak, A' föld már színbe öltözik, A' bértzek fénybe szállanak, A' hajnaltsillag költözik. Vissza

Lajstrom
Imádságok.
Reggeli 1
Estvéli 9
Sz. Misére 13
Sz. Gyónásra 74
A' három Isteni Jóságok 55
A' kitétetett Oltári szentséghez 101
A' szent Háromsághoz 128
A' Keresztségben tett fogadásnak megújitása 131
A' Jesus szivéhez 142
A' szenvedő Jesushoz 144
Az öt sz. Sebeihez 153
Az imádságok meghallgatásáért 233
Te Deum Laudamus 235
Könyörgések.
Közönséges Könyörgés 60
A' Jesus hét sz. szavaihoz alkalmaztatott könyörgés 148
A' Hitetlenekért és megrögzött bünösökért 151
A' Boldogságos Szüzhez az Idvezlet szerént 169
Döghalál ellen 191
A' fájdalmas Szüzhez 192
Az örzö Angyalhoz 198
A' Keresztségben felvett Szenthez 200
Keresztelő Sz. Jánoshoz 202
Sz. Annához 204
Sz. Josefhez 206
Sz. István Királyhoz 208
Sz. Imre Hertzeghez 211
Szeráfi Sz. Ferentzhez 213
Nepomuki Sz. Jánoshoz 215
Sz. Borbálához 220
Sz. Erzsébethez 221
Akár mellyik Szenthez 222
A' Sanyarúságokban 224
A' közönséges inségnek idején 230
Az Imádságnak meghalgatásáért
Háláadás 233
Boldog halálért 239
Az utolsó Kenet Szentségének méltó felvételéért 242
A haldoklónak utolsó fohászkodásai 244
Midőn haldoklóért tsengetnek 250
A' megholt Hivekért 251
Litánia
Az Oltári Szentségről 105
Minden Szentekről 112
Jesus' Sz. Nevéről 136
Lauretomi 181
Ének
Reggeli 2
Estvéli 10
A' Prédikátzió előtt 53
A' Prédikátzió után
Az Áldásra 64
A' Sz. Misének részeire 65
Kristus' kinszenvedéséről 163
Salve Regina 186
Döghalál ellen 190
A' fájdalmas Szüzről 192
Nepomuki Sz. Jánosról 217
Vigasztaló 228
Halotti 249
Ádventi 259
Karátsoni 264
Bőjti 267
Husvéti 269
Úrnapi 272
Te Deum 278 Vissza
151

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
11.500 Ft Licitek száma: 11