Babits Mihály: Uj Anthológia (Babits Mihály által aláírt példány)
Fiatal költők 100 legszebb verse
Bartalis János
Bányai Kornél
Berda József
Déry Tibor
Erdélyi József
Fekete Lajos
Fenyő László
Fodor József
Gulyás Pál
Győry Dezső
Illyés Gyula
Imecs Béla
József Attila
Komjáthy Aladár
Komlós Aladár
Komor András
Marconnay Tibor
Marschalkó Lia
Mécs László
Mollináry Gizella
Nadányi Zoltán
Nagy Emma
Németh Andor
Rozványi Vilmos
Sági Márta
Sárközi György
Simon Andor
Strém István
Szabó Lőrinc
Szenes Erzsi
Tass József
Török Sophie
Zsolt Béla
Babits Mihály
Nyugat-kiadás(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 157 oldal
Nyugat-könyvek
19 cm x 13 cm
[Budapest], 1932, Nyugat kiadás (Hungária Hírlapnyomda Rt., Bp.), 157 p. + [2] p.
A kötet összeállítója, Babits Mihály által aláírt példány.Első kiadás.Nyugat-Könyvek c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Uj anthológia. Fiatal költők 100 legszebb verse. Összeállította és az előszót írta: Babits Mihály. A kiadó emblémájával ellátott előlapon a szerkesztő-összeállító, Babits Mihály tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Jegyzetként az anthológiában szereplő költők betűrendes adattárával és tartalom-mutatóval. Nyomtatta a Hungária Hírlapnyomda Rt. nyomdája Garamond Bodoni betűkkel, a Hazai Papírgyár Rt. (Fűzfői Papírgyár) famentes offset papírján, Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány a kiadó aranyozott emblémájával ellátott, kopott címfedéllel, aranyozott feliratos, foltos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A kötet aláírója Babits Mihály (Szekszárd, 1883. november 26. – Budapest, 1941. augusztus 4.) magyar költő, író, műfordító, irodalomtörténész. A Nyugat első nemzedékének meghatározó, kiemelkedő alakja, az első világháború után haláláig a lap szerkesztője. A Babits Mihály összeállításában és a Nyugat kiadásában megjelent versantológia fiatal magyar költők új irányokat kijelölő műveiből mutatott be egy kötetre való szép líra-csokrot.
Ez az antológia harminchárom költőnek száz versét gyüjti össze, s a harminchárom közül egy sem idősebb negyvenévesnél.
Új dalos-sereg a magyar költészet szenthegyén, ezek jöttek az Ady-tábornak nyomába. Itt vannak, először jelennek meg így együtt, imponálón, bizonyítva, hogy a líra nem halt meg, legalább nálunk nem.
Szó sincs róla, hogy epigonok volnának. A raj zömének alig van köze hozzánk, idősebb kortársakhoz, s még akik legtöbbet tanultak mitőlünk, azoknak szavában is más már a hangsúly, ősibb vagy újabb, egyszerűbb és szerényebb.
Nem mintha az Ady-forradalom, mely az iskolapadban érte őket, nyomtalanul szállt volna el fölöttünk. De számukra ez is már az iskolához tartozott. S az iskola csak eszközöket adhat.
A célt az élet adja.
Minden, minden, amit a költészetben tanulni lehet, eszköz csupán, kifejezni a lelket, amit az élet bennünk kifakasztott. S ezeknek az új költőknek első fiatalsága oly évekre esik melyeknek nem igen volt párjuk a magyar történelemben.
Leütési ár:
60.100 Ft
Licitek száma: 40