Első kiadás. Tormagyökerek. Írta: Vas Gereben.
Nyomtatta Emich Gusztáv Könyvnyomdája, Pesten. A címlapon ceruzás bejegyzés látható.
Korabeli félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, színes, márványmintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, aranyozott díszítésű, elszíneződött könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, tiszta belívekkel.
Különálló mellékletként két, Vas Gerebenhez kapcsolódó újságkivágattal:1.Vas Gereben és az ő Katicája.
In: Budapesti Hirlap, 32. évf., 177. sz., 1912. július 28., 35.
2.Vas Gereben emléke.
In: Élet, XI V. évf., 4. sz., 1923. február 25., [1.]
A kötet szerzője
Vas Gereben [szül. Radákovits József] (Fürged, 1823. április 7. – Bécs, 1868. január 26.) magyar ügyvéd, hírlapíró, író. Jogi tanulmányokat végzett, első írásai az 1840-es éveket elején jelentek meg. Sajátos stílusa, tréfás, élcelődő modora kedvező visszhangra lelt. Ekkor kapta a Vas Gereben nevet is, amelyet aztán kizárólagosan használt. 1846-ban Pestre ment, számos pesti lapban publikált (pl.: Pesti Divatlap, Életképek, Jelenkor). A szabadságharc bukása után bujdosni kényszerült, majd a Falusi esték és a Nép barátja c. lapok szerkesztője lett. Népies életképei, szatirikus jellemrajzai és anekdotái révén a 19. század közepének egyik legnépszerűbb szerzője volt Jókai Mór mellett.