Shakespeare, William: William Shakespeare szonettjei (számozott, bőrkötéses, bibliofil példány) (A kötetet Würtz Ádám illusztrálta.)

William Shakespeare
Katona Tamás
Szabó Lőrinc
Würtz Ádám
Magyar Helikon (Budapest) ,
Bőr , 182 oldal
Méret: 24 cm x 15 cm
2022-01-23 20:00

Ez a könyv a 29. számú példány. Védődoboz nélküli példány. A felső lapélek aranyozottak. Helikon könyvjelzővel.

Részlet a könyvből: I A gyönyörűt szaporítani vágyunk, hogy így örökké rózsálljon a Szép, s emlékét, ha hull érettebb virágunk, őrizhesse a zsenge ivadék: de te, saját fényszemed rabja,... Tovább

Részlet a könyvből: I A gyönyörűt szaporítani vágyunk, hogy így örökké rózsálljon a Szép, s emlékét, ha hull érettebb virágunk, őrizhesse a zsenge ivadék: de te, saját fényszemed rabja, rőzsét lángodra tápnak: önmagad dobod, inségbe fojtva, ami csupa bőség, mézed ürme, te, önnön gyilkosod. Te, aki a világ friss dísze vagy s a víg tavasz előtt még csak berold, bimbódba temeted tartalmadat s, édes vadóc, fukaron tékozolsz. Szánj meg; szűnj külső jusst habzsolni: másképp megeszitek, a sít s te, a világét. Vissza
344

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
13.600 Ft Licitek száma: 48