Shakespeare, William: William Shakespeare szonettjei (számozott, bőrkötéses, bibliofil példány) (A kötetet Würtz Ádám illusztrálta.)
William Shakespeare
Katona Tamás
Szabó Lőrinc
Würtz Ádám
Magyar Helikon(Budapest)
Bőr
, 182 oldal
24 cm x 15 cm
2022-01-23 20:00
Ez a könyv a 29. számú példány. Védődoboz nélküli példány. A felső lapélek aranyozottak. Helikon könyvjelzővel.
I
A gyönyörűt szaporítani vágyunk,
hogy így örökké rózsálljon a Szép,
s emlékét, ha hull érettebb virágunk,
őrizhesse a zsenge ivadék:
I
őrizhesse a zsenge ivadék:
de te, saját fényszemed rabja, rőzsét
lángodra tápnak: önmagad dobod,
inségbe fojtva, ami csupa bőség,
mézed ürme, te, önnön gyilkosod.
Te, aki a világ friss dísze vagy
s a víg tavasz előtt még csak berold,
bimbódba temeted tartalmadat
s, édes vadóc, fukaron tékozolsz.
Szánj meg; szűnj külső jusst habzsolni: másképp
megeszitek, a sít s te, a világét.
Leütési ár:
13.600 Ft
Licitek száma: 48