Vályi Nagy Géza: A magyar katonaköltészet (Borítóterv: Biczó András) (Tiltólistás kötet)

Az ősmagyarok korától - napjainkig

Vályi Nagy Géza
Tornay Károly
Athenaeum (Budapest)
Kiadói tűzött papírkötés , 63 oldal
Sorozatcím: Szebb jövő könyvtára
Méret: 18 cm x 13 cm

[Budapest], é. n., Athenaeum (Athenaeum Rt., Bp.), 63 p. + [1] p.

A Szebb Jövő Könyvtára c. sorozatban, számjelzés nélkül megjelent mű. Sorozatszerkesztő: Tornay Károly.
Első kiadás. A magyar katonaköltészet. (Az ősmagyarok korától - napjainkig). Írta: Vályi Nagy Géza.
Versbetétekkel kiegészített, tartalomjegyzékkel ellátott kiadás. Borítóterv: Biczó András. Nyomtatta az Athenaeum Rt., Budapesten. A címlapon ceruzával beírt számjelzés és régi tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány, színes, feliratos, illusztrált, tollal beírt megjegyzést tartalmazó címfedéllel, sérült, hiányos könyvgerinccel és hátlappal, néhol ceruzás bejegyzéseket tartalmazó belívekkel, hiánytalan állapotban, belülről megerősített kivitelben. A könyv utolsó lapja sérült, hiányos, a hiány a szöveget nem érinti.
A kötet szerzője Vályi Nagy Géza (1891–1968) költő, nótaszerző, katona, a Petőfi Társaság tagja. Hivatásos katonaként szolgált, leginkább hazafias érzelmű verseiről és a Horthy-korszakban népszerűvé váló dalairól ismert szerző.
"Vályi Nagy Géza, az ismert katonapoéta s a Petőfi Társaság tagja, igen jó áttekintésben, költői keretben dolgozta fel a magyar katonanóták múltját az őskortól máig. Jól megválogatott példák kísérik végig a dalos magyar katonát ezer esztendő múltján." (Tolnai Világlapja, 42. évf., 50. sz., 1940. december 11., 26.)

A magyar katonaköltészet3
Az ősmagyarok kora4
A katolikus könyvirodalom kora7
A hitújítás kora8
Az ozmán, német elleni küzdelem és a vallásháborúk kora13
Szellemi életünk hanyatlásának kora25
Az irodalmi megújhodás kora27
A nemzeti újítások kora30
Az osztrák önkényuralom kora38
A kiegyezés kora40
A világháború kora46
Polgári költők katonaköltészete50
A trianoni Magyarország és a katonás szellem újraébredésének kora58
323

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
13.000 Ft Licitek száma: 20