[Budapest], é. n., Athenaeum (Athenaeum Rt., Bp.), 63 p. + [1] p.
A Szebb Jövő Könyvtára c. sorozatban, számjelzés nélkül megjelent mű. Sorozatszerkesztő: Tornay Károly.
Első kiadás. A magyar katonaköltészet. (Az ősmagyarok korától - napjainkig). Írta: Vályi Nagy Géza.
Versbetétekkel kiegészített, tartalomjegyzékkel ellátott kiadás. Borítóterv: Biczó András. Nyomtatta az Athenaeum Rt., Budapesten. A címlapon ceruzával beírt számjelzés és régi tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány, színes, feliratos, illusztrált, tollal beírt megjegyzést tartalmazó címfedéllel, sérült, hiányos könyvgerinccel és hátlappal, néhol ceruzás bejegyzéseket tartalmazó belívekkel, hiánytalan állapotban, belülről megerősített kivitelben. A könyv utolsó lapja sérült, hiányos, a hiány a szöveget nem érinti.
A kötet szerzője Vályi Nagy Géza (1891–1968) költő, nótaszerző, katona, a Petőfi Társaság tagja. Hivatásos katonaként szolgált, leginkább hazafias érzelmű verseiről és a Horthy-korszakban népszerűvé váló dalairól ismert szerző.
"Vályi Nagy Géza, az ismert katonapoéta s a Petőfi Társaság tagja, igen jó áttekintésben, költői keretben dolgozta fel a magyar katonanóták múltját az őskortól máig. Jól megválogatott példák kísérik végig a dalos magyar katonát ezer esztendő múltján." (Tolnai Világlapja, 42. évf., 50. sz., 1940. december 11., 26.)