Fehér Mátyás Jenő: Az avar kincsek nyomában (Dr. Mályusz Elemér professzornak dedikált példány)
Fehér Mátyás Jenő
Magyar Történelmi Szemle(Buenos Aires)
Kiadói fűzött kemény papírkötés
, 284 oldal
A nyugati avarok birodalma
1
20 cm x 15 cm
963-640-302-3
2022-03-27 20:00
Buenos Aires, 1972, Magyar Történelmi Szemle, 202 + [34] p. + [48] t.: ill.
Szerző által dedikált példány.Első, emigrációs kiadás. A nyugati avarok birodalma c. sorozatban megjelent mű. No.: 1. Az avar kincsek nyomában. Írta: Fehér M. Jenő [Fehér Mátyás Jenő] Az előlapon a szerző, Fehér Mátyás Jenő tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Dr. Mályusz Elemér professzornak egy hajdani tanítványa hálával és ragaszkodással: Fehér Mátyás Jenő Buenos Aires 1972 karácsonyán" A dedikáció címzettje, Mályusz Elemér (1898-1989) történész, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a magyar középkorkutatás egyik legjelentősebb alakja. 48 fekete-fehér képtáblával illusztrált, részletes bibliográfiával és tartalomjegyzékkel ellátott kiadás. Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány, feliratozatlan, aranyozott mintával díszített címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, feliratozatlan hátlappal, mintás előzéklapokkal, tiszta belívekkel, feliratos, illusztrált, kopott, sérült, a gerincnél elszíneződött kiadói borítófedélben. A kötetből a 42. sz. képtábla hiányzik, a 6. sz. képtáblát duplán kötötték be.
Tizenöt társzekér kincs!...
Tizenöt társzekér kincs!...
Udvari történetírója szerint ez volt a leggazdagabb zsákmány, amelyet valaha is ejtett a frank birodalom önjelölt "császára", a Magnus keresztnévvel (nem díszítő jelzővel!) felruházott avar-származék, Kara Ulu. Akinek hosszú uralkodása alatt alig telt évre év, hogy ne vezetett volna rabló - az ő szavajárásával "térítő" - hadjáratot valamelyik szomszédja ellen. Ha magyarnak születik, ma ezeket a hadjáratokat nyilván "kalandozások" címszó alatt tartanánk nyilván, és ebben az esetben - nem úgy, mint Bulcsúék esetében! - még találna is a megjelölés. Mint ahogy őcsászárságára is pontosan illenék a "kalandor" cím.
Leütési ár:
52.000 Ft
Licitek száma: 106