Széchenyi Zsigmond, Gróf: Elefántország

Afrikai vadásznaplókivonatok/1932-1933, 1933-1934

Gróf Széchenyi Zsigmond
Szerzői magánkiadás (Budapest) ,
Félvászon , 216 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2022-11-20 20:00

A gerinc javított és kopott, néhány lap foltos.

Első vadásznaplóm, a »Csui!» megjelenése óta kétízben jártam Afrikában. 1932-33 telén öt hónapot, 1933-34 telén pedig ötödfél hónapot töltöttem Kenya Tanganyika és Uganda vadonságaiban. Ezen... Tovább

Első vadásznaplóm, a »Csui!» megjelenése óta kétízben jártam Afrikában. 1932-33 telén öt hónapot, 1933-34 telén pedig ötödfél hónapot töltöttem Kenya Tanganyika és Uganda vadonságaiban. Ezen útjaimon is vezettem a »Csui!»-hoz hasonló részletes naplót, azonban nem bocsátom a nyilvánosság elé azért, mert sok benne a már elmondottak ismétlése, ezt pedig rossznéven venné az olvasó... Vissza

Bevezető7
A civilizációmarta Afrika11
A bongó nyomában16
Az elefántvadászat sem fenékig tejfel26
Az afrikai állomásfőnök gondjai36
A csodadoktor39
Betegség45
Mégegy bongó-kísérlet61
A nagykudu69
Áldozati reggeli90
Termiták94
Karácsonyi elefántvadászat112
Bivalyos nap123
Bivalytalan nap131
Oroszlánvadászat fényképezőgéppel142
A szitutunga174
Oroszlánok191
Elefántcsont203
Kendőlobogtató215
352

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
23.000 Ft Licitek száma: 23