Budapest, 1917, Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai) Rt. (Franklin-Társulat Nyomdája), 99 p.
Szerző által dedikált példány. Életbarázdák. Versek. Írta: Kató József.
A címlapon a szerző, Kató József tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Somlay Artur kedves barátomnak szíves baráti szeretettel Kató József. Gyoma, 1917. nov. 14.".
A dedikáció címzettje Somlay Artúr (Budapest, 1883. február 28. – Budapest, 1951. november 10.) kétszeres Kossuth-díjas magyar színész, színészpedagógus. Mintegy fél évszázados színészi karrierje során számos neves fővárosi színháznál játszott (pl.: Nemzeti Színház, Magyar Színház, Belvárosi Színház, Vígszínház, stb.), továbbá a kezdetektől, a némafilm időszakától kezdve ismert filmszínész is volt. 1948-tól 1950-ig tanított a Színművészeti Főiskolán.
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A címlapon ceruzás tulajdonosi bejegyzés látható. A könyvet a Franklin-Társulat Nyomdája nyomtatta.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, sérült könyvgerinccel, színes, növénymintás előzéklapokkal, hiánytalan, átlagos állapotban.
A szerző, Kató József (Gyoma, 1879. - Gyoma, 1926) költő, műfordító, szerkesztő. Versei, tárcái és vezércikkei a Kolozsvári Újság, a Temesvári Hírlap, a Vasárnapi Újság, illetve az Egyetértés c. lapokban jelentek meg. Ezt követően négy éven át szerkesztette a közkedvelt Békésmegyei Közlönyt. Később Gyomára költözött és a Gyoma-Endrőd és Vidéke c. lap szerkesztője lett. Többek között az Egyetértés Olvasókör elnöki, valamint az Iparos Ifjúsági Önképzőkör díszelnöki tisztségét is betöltötte. Több verseskötete (Versek 1902, Költemények 1906, Életbarázdák 1918) és műfordításkötete is megjelent. Verseit az egyszerűség, a tiszta fogalmak és az őszinte vallásosság jellemzi.