Egyedi, kézzel írt szakácskönyv

Könyvkötői egészvászon kötés , 384 oldal
Nyelv: Magyar  Német
Méret: 24 cm x 15 cm

h. n., é. n., k. n., [384] p.

Egyedi kézzel írt szakácskönyv. [kézirat]
26 magyar és közel 190 német nyelvű tollal, illetve ceruzával lejegyzett receptet tartalmazó, regiszterrel ellátott egyedi gyűjtemény. A 384 oldal terjedelmű kötetből, 132 oldalon találhatóak a receptek, a többi oldal üres.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, sérült előzéklappal és előlappal, foltos belívekkel, néhány sérült lappal, néhány oldalon ceruzás kiegészítésekkel, korrekciókkal, az egyik oldalon ceruzás gyermekrajzzal, mintázott lapélekkel, átlagos állapotban.
Különálló egyedi melléklet: 26 kézzel írt, 2 gépelt és 1 újságból kivágott recept.
Érdekességképen jöjjön egy ízletes recept a könyvből: "Vaniliás koszorú. (Frida). 28 deka lisztet, 14 deka vaniliás cukrot, 18 deka vajat, 4 tojássárgájával összeállítani. Kinyújtva 1/2 cm vastagon, kis kerekségeket húzunk ki, melyeknek fele részét még a közepén is kihúzjuk gyűszűvel. Mindenik tetejét tojásfehérjével megkenjük, madulás-vaniliás cukorral bőven meghintjük, elég meleg sütőben, kissé gyorsan sütjük. (A tepsit nem kell kikenni.) Ha kihűlt lekvárral összeragasztjuk kettőt-kettőt. ".

Alve
Ánizs csókok
Almás pite
Budai kalács
Csokoládés madártej
Csokoládé piskóta
Krumpli fánk
Eszterházi
Kugler szelet
Kakaós torta
Kossuth kifli
Karamell felfújt
Keksz
Laczi-csók
Linzer torte
Londoni rudacskák
Likőr
Vanille likőr
Non plus ultra
Parmezános pudding
Tejfeles pite
Sonkás pudding
Sztírjai metélt
Tök eltevése
Vaniliás koszorú
Zöld vaj

101

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
32.000 Ft Licitek száma: 10