h. n., é. n., k. n., [384] p.
Egyedi kézzel írt szakácskönyv. [kézirat]
26 magyar és közel 190 német nyelvű tollal, illetve ceruzával lejegyzett receptet tartalmazó, regiszterrel ellátott egyedi gyűjtemény. A 384 oldal terjedelmű kötetből, 132 oldalon találhatóak a receptek, a többi oldal üres.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, sérült előzéklappal és előlappal, foltos belívekkel, néhány sérült lappal, néhány oldalon ceruzás kiegészítésekkel, korrekciókkal, az egyik oldalon ceruzás gyermekrajzzal, mintázott lapélekkel, átlagos állapotban.
Különálló egyedi melléklet: 26 kézzel írt, 2 gépelt és 1 újságból kivágott recept.
Érdekességképen jöjjön egy ízletes recept a könyvből: "Vaniliás koszorú. (Frida). 28 deka lisztet, 14 deka vaniliás cukrot, 18 deka vajat, 4 tojássárgájával összeállítani. Kinyújtva 1/2 cm vastagon, kis kerekségeket húzunk ki, melyeknek fele részét még a közepén is kihúzjuk gyűszűvel. Mindenik tetejét tojásfehérjével megkenjük, madulás-vaniliás cukorral bőven meghintjük, elég meleg sütőben, kissé gyorsan sütjük. (A tepsit nem kell kikenni.) Ha kihűlt lekvárral összeragasztjuk kettőt-kettőt. ".