Pilinszky János: Végkifejlet (Balla Demeternek és feleségének dedikált példány)

Versek és színművek

Pilinszky János
Domokos Mátyás
Mező Zsuzsa
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 123 oldal
Sorozatcím: Pilinszky János művei
Méret: 23 cm x 14 cm

Budapest, 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda), 123 p. + [1] p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Végkifejlet. Versek és színművek. Írta: Pilinszky János.
A címlapon a szerző, Pilinszky János tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Julikának és Demeternek kivételes szeretettel Jancsitok".
A dedikáció címzettje, Balla Demeter (Szentes, 1931. május 4. – Budapest, 2017. november 5.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar fotográfus, érdemes művész.
Részletes tartalomjegyzékkel ellátott verseskötet. A borító-, kötésterv és tipográfia Pintér László munkája. A könyvet a Kner Nyomda nyomtatta.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, feliratos, keretes illusztrációval ellátott, fülszöveges, kiadói borítófedélben.
A szerző, Pilinszky János (Budapest, 1921. november 27. – Budapest, 1981. május 27.) a huszadik század meghatározó magyar költője. A Nyugat irodalmi folyóirat negyedik, az Újhold köré csoportosult írónemzedékének a tagja. Az Újhold társszerkesztője (1946-48) volt. Verseit az Élet, a Vigília, az Ezüstkor és az Új Ember is gyakran közölte. Költészetében a hit, a spiritualitás a humánum, az emberi szenvedés, a megértés és az emberi kapcsolatok nagy jelentőséggel bírnak és a lírai magasságokban új értelmet, új dimenziót nyernek. A költő keresztény hitelveket felvállaló, egzisztenciális, finom lírája a magyar irodalom kincsei közé tartozik.

VERSEK
TABERNÁKULUM
Visszavonom7
Két arckép8
Bronté8
Rembrandt8
Nyitás9
Játszma10
Sírkövemre11
A mi napunk12
Ki és kit?13
Meghatározás14
Tapasztalat15
Tabernákulum16
ÍGY TELTEK NAPJAINK
Így teltek napjaink19
Meditáció21
Bársonycsomó22
VÉGKIFEJLET
Fohász25
Rossz fölvétel26
Kárhozat27
Szép és még szebb28
A tett után29
Merénylet30
Fölriadva31
In memoriam F. M. Dosztojevszkij32
Végkifejlet33
Kétsoros34
Alkohol35
S. W.-hez36
Betűk, sorok37
Napló38
Sztavrogin elköszön39
Zsolozsma40
Mégis41
Titok42
Ékszer43
Gyónás után44
Infinitívusz45
Költemény46
Trónfosztás47
Infernó48
Sztavrogin visszatér49
SZÍNMŰVEK
Gyerekek és katonák51
Síremlék83
"Urbi et orbi" - a testi szenvedésről95
Élőképek107
321

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
121.000 Ft Licitek száma: 28