Szurmay Sándor, vitéz uzsoki báró: Vadászemlékek, horgászélmények
vitéz Uzsoki Báró Szurmay Sándor
vitéz József királyi herceg
(Budapest) ,
, Kiadói egészvászon kötés
, 420 oldal
24 cm x 17 cm
Budapest, 1937, Franklin-Társulat (Franklin-Társulat Nyomdája), 420 p. + [23] t., ill.
Első kiadás. Vadászemlékek, horgászélmények. Írta: vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor. Vitéz József királyi herceg előszavával. Kilencvenöt fekete-fehér, feliratozott képpel (ezek közül 18 szövegközti rajz, 77 pedig fénykép) illusztrált, valamint bevezetéssel, részletes tartalomjegyzékkel és a képek jegyzékével kiegészített kötet. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, kiadói színes előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban. Jelen kötet a vadászok, horgászok, természetjárók számára számos gyakorlati tanáccsal és ötlettel szolgál, valamint a ritka és keresett vadászirodalomhoz tartozik. A szerző, Vitéz Uzsoki báró Szurmay Sándor (Boksánbánya, 1860. december 19. – Budapest, 1945. február 26.) magyar királyi honvédtiszt, gyalogsági tábornok, 1917-1918-ban honvédelmi miniszter, 1941-től vezérezredes. A Ludovika Akadémia tisztképző évfolyamainak elvégzése után 1884-ben hadnagyi rangban csapattiszti, majd segédtiszti szolgálatot teljesített a Magyar Honvédség különféle alakulatainál. 1898-ban őrnaggyá léptették elő, majd 1905-ben ezredesi rangot kapott. Később államtitkárként tevékenykedett a honvédelmi minisztériumban. 1914 és 1915 között hadtestparancsnok, utána altábornagy volt. 1917 és 1918 között a Tisza István-, az Esterházy-, majd a Wekerle-kormány honvédelmi miniszteri tisztségét töltötte be. 1921-ben visszavonult az aktív szolgálattól. Budapesten élt, több könyvet írt, a fontos hadászati és hadtörténeti munkák mellett kedvtelésből értekezéseket is kiadott a vadászatról, a hüllőkről és az okkultizmusról is.
Egy régi kedves vadászcimborám könyve: «Vadászemlékek-Horgászélmények» fekszik előttem. Kiolvastam s most gondolatokba merülve nézek rá és lelkem előtt sok régmúlt bájos óra emléke lebeg, mint üde délibáb a száraz rónán! Kedves, rég nem látott tájak varázsképe éled föl bennem e szép könyv olvasásakor!
Elejétől végig a természetkedvelőnek mindent meglátó lelke vonul át a sorokon, a hazafinak megkínzott szíve dobban régi drága magyar tájak láttára, amelyeket égbekiáltó igazságtalanság elszakított tőlünk!
A sportkedvelőnek izgalmas élményei tárulnak elénk. Kedves vadászati históriákat élünk át az élénk színekkel festett szép elbeszélésekben. Ezer boldog emlékkel telt vidéken barangolunk a szerzővel, újból átélve mindent és gyönyörködve megragadó leírásaiban.
A tudós, tudományos szempontból, sok tanulságos élettani jelenséggel gazdagíthatja e könyvből ismereteit.
A kezdő horgász, ha elolvasta, mondhatnám, veheti a horgot és már szakszerűen hozzáláthat a horgászáshoz, mert megtalálta e könyvben mindazt, amit tudnia kell, hogy szerencsésen űzhesse kedvtelését.
A régi horgász majd fölsóhajt s megelégedetten mondja: «Pompás egy könyv» - Sok mindent alá fog húzni ceruzával, hogy jól megjegyezze magának és ezzel kedvezőbbé tegye horgászszerencséjét.
Leütési ár:
35.000 Ft
Licitek száma: 21