Szilágyi Sándor: A magyar nemzet története - Ügynöki mintapéldány

Márki Sándor
Beksics Gusztáv
Szilágyi Sándor
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat (Budapest) ,
Kiadói félbőr diszkötés , 159 oldal
Méret: 26 cm x 17 cm

Budapest, 1898, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat, [156] p. + [7] t. + [2] mell.

A Magyar Nemzet Története c. könyvsorozat ügynöki mintapéldánya, a sorozat X. kötetének (A modern Magyarország) címlapjával. Sorozatszerkesztő: Szilágyi Sándor.
A sorozat előzetes értékesítését segítő ügynöki mintapéldány bemutató íveket tartalmaz a sorozat több kötetéből. A szövegrészek nem teljesek, egyes szemelvények többször is szerepelnek a kiadványban nyomdailag így teljes, az oldalszámozás nem folyamatos.
Szövegközti, fekete-fehér képekkel, fekete-fehér könyvdíszekkel, valamint hét, részben színes képtáblával illusztrált, két feliratos, hártyapapírral védett fakszimile melléklettel kiegészített bemutató kiadvány. Címlapképen Székely Bertalan: I. Ferencz József magyar királlyá koronáztatása c. festményének színes, egész oldalas reprodukciója látható.
Kiadói félbőr díszkötésben lévő példány a teljes mű aranyozott feliratos, dombornyomott, gazdagon díszített kötéstáblája elejével és gerincével, több helyen foltos belívekkel, átlagos állapotban. A könyv gerincének alsó része foltos.
A könyvsorozat szerkesztője Szilágyi Sándor (1827–1899) történész, az MTA tagja, az Egyetemi Könyvtár igazgatója, a magyar heraldikai és genealógiai társaság alelnöke, a Századok és a Történelmi Tár c. folyóiratok szerkesztője. Történészi munkásságának értékes részét képezik a kora újkori magyar és erdélyi történelemmel foglalkozó munkái. Az 1896-os milleniumi évforduló közeledtével őt bízták meg A magyar nemzet története (korabeli nevén: Milleniumi történelem) c., a magyarság ezeréves történelmét feldolgozó könyvsorozat szerkesztésével. A tíz kötetes díszmű 1894 és 1898 között jelent meg az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. gondozásában.

Azok után, miket Emich Gusztáv barátom a millennáris történet keletkezéséről elmondott, nincs más feladatom, most, midőn a munka befejezve a közönség kezén van, mint a létrejövetel egy s más... Tovább

Azok után, miket Emich Gusztáv barátom a millennáris történet keletkezéséről elmondott, nincs más feladatom, most, midőn a munka befejezve a közönség kezén van, mint a létrejövetel egy s más körülményeivel beszámolni. A megtisztelő bizalomnak, melylyel Emich engem kért fel a szerkesztés elvállalására, aligha volt más indoka, mint az, hogy boldogult Ipolyi püspök is, mint egyik szerkesztőre, rám gondolt. Nem igyekeztem kitérni a bizalom elől, de némi aggódással vállaltam el a szerkesztést. Vissza
385

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: