Kovács Tamás (1942-1999): Ősök V. - rézkarc, papír 14,6 cm x 25,5 cm (Dr. Supka Magdolnának dedikált példány)

Kovács Tamás
Méret: 50 cm x 65 cm

Kovács Tamás: Ősök V. - rézkarc, papír 14,6 cm x 25,5 cm

Dedikált példány. RITKA! A művész saját próbanyomata. Kis példányszámú sorozat.
Jelenlegi példányunk 10-ből az 5. darab.
Jelzés balra lent: Ősök V., középen lent EA V/X számozással, jobbra lent: "Sok-sok szeretettel Dr. Supka Magdolnának születésnapjára Kovács Tamás."
A dedikáció címzettje: Dr. Supka Magdolna (Rákosliget, 1914. augusztus 3. – Budapest, 2005. november 10.) Széchenyi-díjas művészettörténész. Első kiállítását 1948-ban rendezte (fővárosi biedermeyer és empire stílusú üveg- és porcelán gyűjteményből a Történeti Múzeumban), de egész életét aktívan töltötte, folyamatosan mások – leggyakrabban mellőzött és elfeledett művészeket – segített, nem egyszer harcolt is értük. 1957-ben kerül a Magyar Nemzeti Galéria grafikai osztályára. ahol 1981-es nyugdíjazásáig dolgozott. 1962-ben megrendezi az első nagy Aba-Novák Vilmos kiállítást. 1981-ben elnyerte a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának művészeti írói nagydíját. 1984-ben a Munka Érdemrend arany fokozatát nyerte el, 1994-ben Széchenyi-díjat kapott, 2000-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjével, 2005-ben Köztársasági Érdeméremmel tüntették ki, valamint Madách-díjat kapott.

Rézkarc, papír, a kép mérete: 14,6 cm x 25,5.
A kép mérete paszpartuban: 49,8 cm x 60 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Grafikus. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán Kádár György, Ék Sándor, Rozanits Tibor és Raszleer Károly voltak a mesterei. 1969 óta... Tovább

Grafikus. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán Kádár György, Ék Sándor, Rozanits Tibor és Raszleer Károly voltak a mesterei. 1969 óta számos hazai (PIM, Stúdió Galéria, Óbuda Galéria, Helikon Galéria, Csepel Galéria, Magyar Nemzeti Galéria, Ernst Múzeum, Erzsébetvárosi Galéria, Fészek Klub, Makó, szolnok, Balassagyarmat, Nagyatád, Salgótarján, Székesfehérvár, stb.) és külföldi (Bécs, Firenze, London, Hamburg, Potsdam, Hannover, Berlin, Karlstad, Pozsony, stb.) tárlaton szerepelt alkotásaival.
A Magyar Grafikusok Szövetségének, a magyar Képző- és Iparművészeti Szövetségnek, a Rézkarcolók Munkácsy Mihály Alkotóközösségének és 1993-tól a Széchenyi Művészeti Akadémiának tagja. 1977-1984 között a makói művésztelep rendszeres látogatója volt. 1983-87 között a Képző- és Iparművészeti szakközépiskola rajztanáraként dolgozott. Művészeti díjak: a Stúdió pályázatainak és tárlatainak többszörös díjnyertese. Szép Magyar Könyv nívódíj (1974, 1975, 1977, 1978), Kondor Béla-emlékérem és a IX. Miskolci Grafikai Biennále díja (1977), a Kult. Minisztérium fődíja, BIB aranyplakett (Pozsony), az Magyar nemzeti Galéria Rajzkiállítás díja, Munkácsy-díj, a Salgótarjáni Országos Rajzbiennále MNMA díja, PIM Mikszáth Pályázat I. díja. Somogyi Győző, Szemethy Imre mellett a Kondor Béla nemzedékét követő, erőteljes, új grafikusnemzedék karakteres képviselője volt. K. meseszerű, költői világát páratlan formaérzék, cizellált finomságú, pontozásos rajztechnika jellemzi. Romantikus és historizáló lapjait különös, fantasztikus lények népesítik be. Saját mitológiával benépesített, a múlt század romantikus mesevilágát idézik lapjai. Illusztrálással is foglalkozik. Munkái helyet kaptak a Magyar Nemzeti Galériában, a dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galériában és a Petőfi Irodalmi Múzeumban. (Verba Andrea adatközlése nyomán, MÉ) Vissza
453

Kikiáltási ár:
18.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
18.000 Ft Licitek száma: 1