Révai(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 219 oldal
19 cm x 13 cm
Budapest, cop. 1942, Révai kiadás, 219 p. + [1] p.
Első magyar nyelvű kiadás. Kémek háborúja. Írta: Paolo Zappa. Fordította: Balogh Barna. Tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, illusztrált, feliratos, fülszöveggel és könyvajánlóval kiegészített, sérült, belülről megerősített kiadói borítófedélben. A kötet szerzője Paolo Zappa (1899–1957) olasz író, újságíró, Mussolini fasiszta rendszerének támogatója, a Giuseppe Solaro vezette szélsőjobboldali sajtócsoportosulás tagja. "Minden háborúban fontos szerepe van a titkosszolgálatnak. Nincs még egy „fegyvernem“, amelyet annyi romantika venne körül, és amely jobban izgatná a közönség kíváncsiságát. Természetes, hogy a mostani háborúban is fontos, sőt talán fontosabb, mint valaha, hogy a hadviselő felek idejében tudomást szerezzenek az ellenfél terveiről, erejéről, mozdulatairól. [...] Paolo Zappa, a kitűnő és népszerű olasz író ennek a hírszerző üzemnek a szervezetét és működését ismerteti." (Nemzeti Ujság, 24. évf. 54. sz., 1942. március 7., 4.)
A névtelen hős
A névtelen hős
1940 márciusában, miután Bázelnél átléptem a svájci-német határt, a bázel-frankfurti gyorsvonaton Köln felé utaztam, hogy aztán Lüttichbe és Brüsszelbe folytassam utam.
Útitársam, egy német gyalogsági főhadnagy, szorgalmasan lapozgatta a kezében levő svájci újságot, melynek címlapja a Queen Elizabeth óceánjárónak a newyorki kikötőbe való befutását ábrázolta.
A német katonatiszt igen fiatal ember lehetett. Szőke haja rövidre volt nyírva és markáns, borotvált arcából éles, szürke szempár csillogott elő. Balkarját felkötve hordta. Freyburgig ő volt egyetlen útitársam. Freyburgban azonban egy nála jóval idősebb német főhadnagy lépett be fülkémbe. Erősen kopaszodott, arca rákvörös volt és tekintélyes pocakja kidomborodott az egyenruha alól.
A két német katonatiszt üdvözölte egymást, majd bemutatkoztak.
A kitűnő és népszerű olasz író a nagy hírszerző üzemnek a szervezetét és működését ismerteti. Az ő könyve azonban nem az immár szinte kötelezően romantikus szemmel látja a kémek működését, leszámol a sokszor célzatosan terjesztett legendákkal, kellő értékére szállít le számos indokolatlanul kiszínezett mozzanatot; tárgyilagosan és tudós alapossággal számol be az angol, francia és német titkos szolgálat módszereiről és teljesítményeiről. Könyvének éppen ez a tárgyilagosság ad különös értéket. Nem legendákat ír, hanem a valóságot mutatja meg és ez a valóság izgalmasabb, érdekesebb minden legendánál.
Leütési ár:
62.500 Ft
Licitek száma: 44