Budapest, 1933, k. n. (Athenaeum, Bp.), [68] p., ill. + 1 mell.
Párisi nagy áruház. XXXXI. évfolyam. 1933. december 1. [árukatalógus]
A budapesti Párisi Nagy Áruház 1933. december 1-i árukatalógusa. Fekete-fehér rajzokkal gazdagon illusztrált reklámkiadvány. Nyomtatta az Athenaeum nyomdája, Budapesten. Borítóterv: Kettinger Antal és Repcze János.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos címfedéllel, feliratozatlan, sérült könyvgerinccel, illusztrált hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
Különálló, egyedi mellékletként: a budapesti Fenyves Áruház illusztrált árukatalógusa 47 p. terjedelemben. A kiadvány címfedele és hátlapja sérült, néhány lapján régi tulajdonosi bejegyzés, illetve széljegyzet látható.
Az 1911-ben megnyílt Párisi Nagy Áruház Budapest első modern áruháza volt az Andrássy úton. Az átriumos elrendezésű, egylégterű épület különlegessége az ötemeletnyi magas, fedett üvegudvar, belsejében márványos oszlopok, aranyozott díszítőfestésű lépcsőfeljáró, Zsolnay-díszítőelemek, Róth Miksa üvegablakai és öt üvegfalú, tükrös felvonó kápráztatta el a vásárlóközönséget. A tetőteraszon 400 személyes étterem létesült kilátósétánnyal, ahol télen korcsolyázni is lehetett. A második világháborút szerencsésen átvészelő épület 1958-ban, Divatcsarnok néven nyitott újra és 1999-ig a Centrum Áruházak tagjaként működött.