Nemeskéri-Kiss Sándor
Dr. Vajna és Társa (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 437 oldal
Sorozatcím: 25 év
Méret: 23 cm x 17 cm

Budapest, [1943], Dr. Vajna és Bokor (Globus Nyomda, Bp.), 437 p. + [3] p.; ill.

Első kiadás. ...Hol nem volt... Írta: Nemeskéri-Kiss Sándor.
Szerzői ajánlással, a szerző szövegközti fekete-fehér tollrajzaival, valamint a szerző 16 eredeti fekete-fehér fényképfelvétellel illusztrált, fülszöveggel ellátott kiadás.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, makkos-levél momentumos díszítéssel ellátott címfedéllel, zöld feliratozású könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, a kiadó (25 éves) jubiláns emblémájával ellátott előlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, kiadói borítófedél nélkül.
A kötet szerzője, Nemeskéri-Kiss Sándor (Göd, 1884. május 14. – Budapest, 1958. április 10.) magyar vadász, császári és királyi kamarás, diplomata, földbirtokos, utazó, diplomata. A Budapesti Tudományegyetemen szerzett jogász-történész diplomát, majd a Magyaróvári Mezőgazdasági Akadémián is diplomát szerzett. A Földművelésügyi Minisztérium munkatársa, első világháborús katonatiszt, a külügyminisztérium alkalmazottja, a trianoni békeszerződés egyik aláírója, Somssich László titkára, a trianoni magyar küldöttség "hangulatfelelőse", a szófiai nagykövetség ügyvivője, majd a stockholmi magyar nagykövetség vezetője. Élete utolsó éveiben a Madártani Intézetnek készített fordításokat, halálhíréről is a szervezet szaklapja számolt be egyedül. Vadászkalandjait könyvformában is közre adta a második világháború alatt (...Hol nem volt..., Bp. 1943).

Igen, az Egyszer volt... című könyvem testvére; számos olvasóm ismételt biztatására írtam. Mégis, e könyv nem egy tekintetben más, mint elődje, amennyiben kevesebb benne az egyes vadászataim... Tovább

Igen, az Egyszer volt... című könyvem testvére; számos olvasóm ismételt biztatására írtam. Mégis, e könyv nem egy tekintetben más, mint elődje, amennyiben kevesebb benne az egyes vadászataim leírása, viszont több az olyan anyag, melyet idestova fél évszázados tapasztalataim leszűrődésképpen csoportosítok, ezt mintegy szerény örökséget hagyva az utánunk következő fiatal vadásznemzedéknek. A vadászatot könyvből megtanulni nem lehet, de talán nincsen is olyan mű, mely e gyönyörű sportnak minden csínját-bínját maradéktalanul tartalmazná. Viszont magamról tudom, hogy gyakran igen nagy hasznom volt tapasztalt vadászok elbeszéléseinek figyelmes hallgatásából, idevágó könyveinek szorgalmas forgatásából, mert bolond az, aki más kárán nem akar tanulni. A hosszú vadászélet tapasztalatai pedig igen gyakran saját baklövéseink utólagos mérlegeséből szűrődnek le; régi igazság, hogy egy-egy "elfuserált" cserkészetből néha többet tanulunk, mint tíz sikeresből. Vissza

Általános
...Hol nem volt5
Mi is az a vadászat?11
Csülkösvad15
Apróvad, vízivad25
Öltözék32
Fegyver, lőszer36
Egyéb fölszerelés43
Cserkészés50
Cserkészútak57
Les, leshelyek63
Hajtás, lőállások71
Falkavadászat79
Sólymászat89
Kopózás95
Hazai vadászemlékek
Libázás109
Uhuzás119
Disznók135
Őzbak151
Túzok169
Farkasra Erdélyben176
Utószüret188
Bőgésután194
Őszi ködben200
Vércsapán205
Selejtezés210
A háromlábú215
Külföldi dolgok
Schorfheide223
Jávorszarvasra Finnországban230
Lengyelországi emlékek241
Süketfajdra Észtországban249
Rénszarvasok között255
Kopózás Finnországban261
Lazacfogás265
Szarvasbőgés Lettországban269
Észtországi hajtóvadászat275
Tíz ősz a Pilis-hegységben
Vegyes tapasztalatok
Azonos sebzés, eltérő jelzés363
Farkaskutyák369
"Sebzetten átment a szomszédba"373
A magyar vadásznyelv kérdéséhez378
Szarvasagancsainkról386
Szokások, babonák395
Vadorzók409
Hölgyek vadászaton416
Esetek422
Búcsúzés435
293

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
16.000 Ft Licitek száma: 18