Kosztolányi Dezső: Négy fal között (aláírt, számozott példány)

Versek

Kosztolányi Dezső
Tevan (Békéscsaba)
Kiadói varrott kemény papírkötés , 61 oldal
Méret: 23 cm x 15 cm
2023-02-26 20:00

Békéscsaba, é. n., Tevan (Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat, Békéscsaba), 61 p. + [3] p.

Szerző által aláírt példány. Számozott, bibliofil kiadás. Négy fal között. Versek. Írta: Kosztolányi Dezső.
Az előlap előtti lapon, a számozás alatt a szerző, Kosztolányi Dezső tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
"Ebből a könyvből száz számozott példány készült a költő aláírásával". Ez a 18. számú példány.
Harmadik kiadás. A verseskötetet a Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat nyomtatta Békéscsabán.
Kiadói varrott kemény papírkötésben lévő példány feliratos címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, amatőr módon belülről megerősített kivitelben, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Nemeskosztolányi Kosztolányi Dezső (Szabadka, 1885. március 29. – Budapest, 1936. november 3.) író, költő, műfordító, kritikus, esszéista, újságíró, a Nyugat első nemzedékének kimagasló formaművésze, a XX. századi magyar széppróza és líra egyik legnagyobb alakja. A gimnáziumot Szabadkán kezdte, de Szegeden érettségizett. Első írását a "Budapesti Napló" közölte. A budapesti egyetem magyar-német szakán folytatta tanulmányait. 1904-ben beiratkozott a bécsi egyetemre, ahol Hegel filozófiájáról, Grillparzerről és Schillerről hallgatott szemináriumokat. Írásait a "Szeged és Vidéke", a "Bácskai Hírlap", a "Budapesti Napló" közölte. "A Hét" rendszeresen publikálta verseit, műfordításait és kritikáit. A kommün bukása után az "Új Nemzedék" c. szélsőjobboldali lapnál helyezkedett el. Rákosi Jenőt Kosztolányi követte a Magyar PEN Club elnöki tisztségében. Halálának évében a "Nyugat" különszámmal adózott emlékének, amelyben Babits Mihály rehabilitálta fiatalkori barátját és művésztársát. A "Négy fal között" verseskötet 1907-ben jelent. A mű tízéves évfordulóján, 1917-ben a szerző a Tevan Kiadó felkérésére újraszerkesztette a remek verseskötetet.

Részlet a könyvből: Lámpafény Ó lámpafény, oly szép vagy, méla, halvány, Mint a beteg ajkán a bús mosoly, Te vagy, aki a napnak alkonyatján Fáradt szivünkre balzsamot hozol. Már mint... Tovább

Részlet a könyvből: Lámpafény Ó lámpafény, oly szép vagy, méla, halvány, Mint a beteg ajkán a bús mosoly, Te vagy, aki a napnak alkonyatján Fáradt szivünkre balzsamot hozol. Már mint gyerek láttam, hogy ég a lámpa Fenn a magasba s néztem ott alant, Amin a vén bronzcsésze a szobánkba Szétszórta a rózsás, szelíd aranyt. Mindig szerettem, mindig véle nőttem, Később vad éjeken égett előttem. Hogy szálltam föl, a csillagokra én. Most tört a lámpám és nincs lámpafény: Istent kisértő, vágyvillámos éjjel. Járok kihűlt lámpával, tört cseréppel. Vissza

Lámpafény5
A hídon9
Öreganyám12
Clementi-szonáta14
Halottak napja16
A magyar paraszt18
Alföld19
Kis-Kőrösön21
Néma vidéki ház22
Téli alkony23
Fekete asszony24
Megállt az óra26
Egy őrülthöz27
A sirok vonaglanak30
Szekerek a holdfényben31
Én33
A nagy bérházba történt valami36
Tűz38
A bal lator40
Gyilkosok42
Vészfék43
Kérdések44
Sürgöny45
A holtak vonatja46
Útrakészen47
Álmatlanság48
Ünnepnapon49
Járvány50
Karácsony51
Húsvét52
Pünkösd53
Lefekvés után54
Budai idill55
Üllői-úti fák60
110

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
440.000 Ft Licitek száma: 78