Zukor, Adolph/Zukor Beck, Mickey/Zukor, Lottie: The public is never wrong (Adolph Zukor producer, valamint a felesége, Lottie Zukor és a lányuk, Mickey Zukor Beck által Bebe Daniels színésznőnek dedikált példány)

A közönség sohasem téved

Adolph Zukor
Mickey Zukor
Lottie Zukor
G.P. Putnam's Sons (New York) ,
Kiadói egészvászon kötés , 309 oldal
Nyelv: Angol
Méret: 22 cm x 15 cm
2022-10-23 20:00

New York, cop. 1953, G. P. Putnam's Sons (Van Rees Press, New York), 309 p. + [1] p. + [8] t.: ill.

Adolph Zukor szerző, valamint Lottie Zukor és Mickey Zukor Beck által dedikált példány, a védőborítón Mickey Zukor Beck aláírásával.
The Public is Never Wrong. The Autobiography of Adolph Zukor with Dale Kramer. / A közönség sohasem téved. Adolph Zukor önéletrajza Dale Kramer közreműködésével.
Az előlapon a szerző, Adolph Zukor filmproducer, a Paramount Pictures filmstúdió alapítója, valamint a lánya, Mickey Zukor Beck [teljes nevén: Mildred Harriett Zukor] (1900-1986) tollal beírt, angol nyelvű, névre szóló dedikációi olvashatók:
"To Bebe Daniels Greetings to my favourite girl Adolph Zukor" / "Bebe Danielsnek Üdvözlet a kedvenc lánykámnak Adolph Zukor"
"Bebe darling old friends are always the best My love Mickey Zukor Beck" / "Bebe kedves, mindig a régi barátok a legjobbak Szeretettel Mickey Zukor Beck"
Apa és lánya kettős dedikációját a címlap utáni lapon Adolph Zukor feleségének, Lottie Zukornak (1897-1956) a tollal beírt, angol nyelvű, szintén névre szóló dedikációja egészíti ki:
"With all my love to dear Bebe from Lottie Zukor" / "Kedves Bebének sok szeretettel Lottie Zukortól"
A dedikációk címzettje: Bebe Daniels (1901–1971) amerikai színésznő, hollywoodi sztár. Fél évszázados színészi karrierje a némafilmektől indult, az 1920-as években ért először a csúcsra, majd megszakításokkal egészen a ’60-as évekig tartott. Pályája során több, mint 200 filmben szerepelt.
A könyv kiadói borítófedelének elülső visszahajtható fülén Mickey Zukor Beck "Mickey Beck" néven, ceruzával beírt aláírása és autográf bejegyzése látható.
Nyolc képtáblán fekete-fehér fotókkal illusztrált, képjegyzékkel és indexszel kiegészített, angol nyelvű kötet.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, színes, feliratos, illusztrált, fülszöveggel és Adolph Zukor fotójával ellátott, kopottas, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője Adolph Zukor [születési nevén: Zukor Adolf] (Ricse, 1873. január 7. – Los Angeles, 1976. június 10.) magyar származású amerikai producer, a világhírű Paramount Pictures filmvállalat alapítója, a hollywoodi filmgyártás egyik megalapozója. Zukor 16 évesen vándorolt ki az USA-ba, ahol előbb kárpitosként, majd szőrmekereskedőként dolgozott. A filmiparral a XX. század elején került szorosabb kapcsolatba, amelyben rögtön nagy üzleti potenciált látott. Nevéhez fűződik az első nagy játékfilmek egyikeként számon tartott The Prisoner of Zenda (1913) c. film elkészítése, amelyhez már önálló filmstúdiót használt. Bevezette a kizárólagosságot: színészei más cégek számára nem dolgozhattak. Filmes vállalkozása 1916-ban egyesült Jesse L. Lasky Feature Film Company nevű filmcégével, az egyesülésből jött létre a Famous Players-Lasky filmgyár, a Paramount Pictures jogelődje, amelynek Zukor lett az igazgatója. A Paramount Pictures az USA második, a világ ötödik legrégebben alapított filmstúdiójaként vonult be a filmtörténetbe, a magyar származású producer pedig elévülhetetlen érdemeket szerzett a hollywoodi filmgyártás létrejöttében. Életművéért 1949-ben Oscar-díjat kapott, és csillaggal is rendelkezik a hollywoodi hírességek sétányán. A filmes szakember életművének tiszteletére 2022-ben Mátészalkán rendezték meg az első Adolph Zukor Nemzetközi Filmfesztivált, amelynek mottója Zukor önéletrajzi kötetének címe lett: "The public is never wrong", azaz "A közönség sohasem téved".

223

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
201.100 Ft Licitek száma: 209