Négy szovjet űrhajós által aláírt példány. Út a kozmoszba. Írta és összeállította: Szentesi György mérnökalezredes.
Az előlapon a következő szovjet űrhajósok tollal beírt aláírása látható:
- Valerij Nyikolajevics Kubaszov (1935. január 7. - 2014. február 19.) szovjet űrhajós
- Vlagyimir Alekszandrovics Dzsanyibekov (1942. május 13.-) szovjet űrhajós.
- Valerij Viktorovics Rjumin (1939. augusztus 16. - 2022. június 6.) szovjet űrhajós.
- Leonyid Ivanovics Popov (1945. augusztus 31.-) szovjet űrhajós.
Készült az első űrutazás, Jurij Gagarin 1961. április 12-én lezajlott űrrepülése 20. évfordulójára és az 1980. évi szovjet-magyar közös űrrepülés emlékére. Szövegközti, színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált kiadás. Az előszót írta: Korom Mihály az MSZMP Politikai Bizottságának tagja a KB titkára. Képszerkesztő: B. Fábri Magda. A könyvet tervezte: Kocsis József. Fotók: Farkas Bertalan alezredes, Kemény Barna őrnagy, Valerij Kubászov, Kutas Rudolf őrnagy, Tóth István százados, APN, MTI, TASZSZ. Nyomtatta a Kossuth Nyomda, Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, színes emblémával ellátott címfedéllel, piros feliratos könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, több színnel feliratozott, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, jó állapotú, kiadói borítófedélben.
Különálló egyedi melléklet: Két Farkas Bertalant ábrázoló fénykép, melyek hátlapján filctollal írt megjegyzések találhatóak.
A kötet egyik aláírója,
Valerij Nyikolajevics Kubaszov (Vjaznyiki, 1935. január 7. – Moszkva, 2014. február 19.) szovjet űrhajós. 1968. május 27-én válogatták be a Szovjetunió űrhajós egységébe. Összesen 18 napot, 17 órát és 59 percet töltött a világűrben, nyolc űrsétán vett részt (összesen 41 óra 26 perc időtartamban). Aktív űrhajós tevékenysége mellett mindvégig a szovjet kozmikus iparban dolgozott mérnökként. Az űreszközök gyártásával foglalkozó Enyergija Vállalatnál különféle szervezeti egységek vezetőjeként tevékenykedett, egy időben pedig a vállalat vezérigazgató-helyettese volt. Részt vett a Mir Űrállomás fejlesztésében is.