Szentesi György: Út a kozmoszba (Valerij Kubaszov, Vlagyimir Dzsanyibekov, Valerij Rjumin és Leonyid Popov által aláírt példány)

Szentesi György
Dr. Szabó József
Farkas Bertalan
Kemény Barna
Valerij Kubaszov
Kutas Rudolf
Tóth István
Zrínyi Katonai Kiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 190 oldal
Méret: 22 cm x 25 cm
ISBN: 963-326-296-8
2023-02-26 20:00

[Budapest], 1981, Zrínyi Katonai Kiadó (Kossuth Nyomda, Bp.), 24 p. + [168] t.: ill.

Négy szovjet űrhajós által aláírt példány. Út a kozmoszba. Írta és összeállította: Szentesi György mérnökalezredes.
Az előlapon a következő szovjet űrhajósok tollal beírt aláírása látható:

  • Valerij Nyikolajevics Kubaszov (1935. január 7. - 2014. február 19.) szovjet űrhajós
  • Vlagyimir Alekszandrovics Dzsanyibekov (1942. május 13.-) szovjet űrhajós.
  • Valerij Viktorovics Rjumin (1939. augusztus 16. - 2022. június 6.) szovjet űrhajós.
  • Leonyid Ivanovics Popov (1945. augusztus 31.-) szovjet űrhajós.
Készült az első űrutazás, Jurij Gagarin 1961. április 12-én lezajlott űrrepülése 20. évfordulójára és az 1980. évi szovjet-magyar közös űrrepülés emlékére. Szövegközti, színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált kiadás. Az előszót írta: Korom Mihály az MSZMP Politikai Bizottságának tagja a KB titkára. Képszerkesztő: B. Fábri Magda. A könyvet tervezte: Kocsis József. Fotók: Farkas Bertalan alezredes, Kemény Barna őrnagy, Valerij Kubászov, Kutas Rudolf őrnagy, Tóth István százados, APN, MTI, TASZSZ. Nyomtatta a Kossuth Nyomda, Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, színes emblémával ellátott címfedéllel, piros feliratos könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, több színnel feliratozott, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, jó állapotú, kiadói borítófedélben.
Különálló egyedi melléklet: Két Farkas Bertalant ábrázoló fénykép, melyek hátlapján filctollal írt megjegyzések találhatóak.
A kötet egyik aláírója, Valerij Nyikolajevics Kubaszov (Vjaznyiki, 1935. január 7. – Moszkva, 2014. február 19.) szovjet űrhajós. 1968. május 27-én válogatták be a Szovjetunió űrhajós egységébe. Összesen 18 napot, 17 órát és 59 percet töltött a világűrben, nyolc űrsétán vett részt (összesen 41 óra 26 perc időtartamban). Aktív űrhajós tevékenysége mellett mindvégig a szovjet kozmikus iparban dolgozott mérnökként. Az űreszközök gyártásával foglalkozó Enyergija Vállalatnál különféle szervezeti egységek vezetőjeként tevékenykedett, egy időben pedig a vállalat vezérigazgató-helyettese volt. Részt vett a Mir Űrállomás fejlesztésében is.

Az emberiség régi vágya, hogy elhagyja a Földet, megismerje a világmindenséget, meghódítsa a világűrt. A XX. század embere végre a tudományos technikai forradalom eredményeként eljutott a... Tovább

Az emberiség régi vágya, hogy elhagyja a Földet, megismerje a világmindenséget, meghódítsa a világűrt. A XX. század embere végre a tudományos technikai forradalom eredményeként eljutott a kozmoszba. A rakéták, úrobjektumok megalkotásával és az ember irányította űrhajók felbocsátásával régi álma válik valóra. A Szovjetunió, a világ első szocialista állama juttatta el a világűrbe az első szputnyikot és az első embert, a felejthetetlen emlékű Jurij Gagarint.
A fotóalbum áttekintést ad 1961. április 12-től kezdve a szovjet űrhajózás, s az Interkozmosz-űrrepülések jelesebb eseményeiről. Kiemeli a magyar részvételt az Interkozmosz-programban és az 1980. május 26-tól június 3-ig tartó első szovjet-magyar űrrepülés előzményeit, eseményeit és ezen űrrepülés magyar tervezésű tudományos-műszaki programját.
Az űrrepülések hitelesen hirdetik és mutatják a Szovjetunió és a szocialista országok anyagi-technikai bázisának magas színvonalát, a tudomány termelőerővé válásának folyamatát. Maradandó értékekkel járultak és járulnak hozzá az egyetemes tudomány gyarapításához, mindennapi életünk gazdagításához, növekvő szükségleteink kielégítéséhez. A szocialista országoknak az emberiség javára és boldogulására végzett békés, alkotó tevékenység immár visszavonhatatlanul kiterjed a kozmoszra is. Vissza
196

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
30.000 Ft Licitek száma: 42