Carl Goldberg szecessziós zöld szatén üveg váza 20. század eleje

Alkotó, tervező
Carl Goldberg
Karl Goldberg
Méret: 13 cm x 0 cm
2023-02-05 20:00

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott szecessziós zöld szatén üveg váza, a háromlevelű lóherék közepén a szerencsét hozó négylevelű lóhere látható. Ezüst fedő díszítéssel készült. Az igényes kivitelezés és a harmonikus tervezés, amely eleganciával párosul, szívesen látott darabbá teszi egy gyűjteményben. Készítésének ideje a 20. század eleje. Abban a korszakban a szaténüveg egy nagyon népszerű üvegtechnika volt, amely eljárás során az üveget savba mártották, hogy tompa, selymes, matt felületet kapjanak. Ezt aztán vagy üresen hagyták, vagy zománcozott mintákkal díszítették. Carl Goldberg (1858-1926) sokoldalú üvegművész volt , aki szinte minden elképzelhető technikát elsajátított. A 20. század első évtizedeiben Haida-ban (Novy Bor - Bohemia) az ottani híres üveggyárban alkotott.

Carl Goldberg 1881-ben nyitotta meg saját üvegfestő műhelyét Arnultovicében, majd 1884-ben kibővítette működését (1885 körül már körülbelül 30 embert foglalkoztatott). Kezdetben aranyozott... Tovább

Carl Goldberg 1881-ben nyitotta meg saját üvegfestő műhelyét Arnultovicében, majd 1884-ben kibővítette működését (1885 körül már körülbelül 30 embert foglalkoztatott). Kezdetben aranyozott tárgyakat és festményeket gyártott, majd a finomító 1891-es megalakulása után használati- és luxusüvegeket festett, vágott és vésett, a WC-készletektől az elektromos lámpákig. Fokozatosan bevezetett számos hatékony, nem hagyományos festési technológiát és ezek kombinációit. Vissza
033

Kikiáltási ár:
48.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: