Révész Pál: Vidám Színpad 25 (Bodrogi Gyula, Voith Ági és Horváth Gyula színművészek által aláírt képmelléklettel ellátott példány)

Révész Pál
Vogel Eric
Bodrogi Gyula
Voith Ági
Horváth Gyula
Vidám Színpad (Budapest) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 64 oldal
Méret: 23 cm x 17 cm
2023-05-28 20:00

Budapest, [1976], Vidám Színpad (Egyetemi Nyomda, Bp.), [64] p., ill. + 1 mell.

Bodrogi Gyula, Voith Ági és Horváth Gyula által aláírt képmelléklettel ellátott példány. Vidám Színpad 25 éve. 1951-1976. Szerkesztette: Révész Pál.
Különálló, egyedi melléklet: a kötetben megőrzött, fekete-fehér, Bodrogi Gyula, Voith Ági és Horváth Gyula fényképével illusztrált, 13,5 x 18,5 cm nagyságú, "Vidám Színpad" feliratozású, üres hátlappal rendelkező kép, melyen Bodrogi Gyula, Voith Ági és Horváth Gyula színművészek tollal írt, jól olvasható aláírása látható.
Számos szövegközti, fekete-fehér fényképpel és néhány rajzzal illusztrált, valamint Szalai József köszöntőjével és korabeli hirdetésekkel kiegészített kötet. Nyomtatta az Egyetemi Nyomda, Budapesten.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A Vidám Színpad, mint a főváros politikai kabaréja 1951. szeptember 12-én nyitotta meg kapuit a Révay utca 18. alatt a Vidám Színház helyén. A Kamara Varieté kiegészített társulatából alakult, Gál Péter művészeti igazgatásával. Politikai – időnként propaganda célú – kabaréműsort játszottak. A Fővárosi Közgyűlés 1996. december 31-ével, jogutód nélkül szüntette meg.
A képet aláírták:
Bodrogi Gyula (Budapest, 1934. április 15. –) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész, rendező, színházigazgató, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának, a József Attila Színház és a Vidám Színpad örökös tagja.
Voith Ági (Budapest, 1944. március 17. –) Jászai Mari-díjas magyar színésznő, rendező, érdemes művész, a József Attila Színház örökös tagja.
Horváth Gyula (Budapest, 1930. május 10. – Kápolnásnyék, 2005. október 30.) Jászai Mari-díjas magyar színész, érdemes művész.

25 év nem nagy idő egy színház történetében. az elmúlt negyedszázad társadalmi változásai azonban olyan színház számára, amely vállalja és feladatának tekinti az emberek megváltoztatását, e röpke... Tovább

25 év nem nagy idő egy színház történetében. az elmúlt negyedszázad társadalmi változásai azonban olyan színház számára, amely vállalja és feladatának tekinti az emberek megváltoztatását, e röpke történelmi pillanat is eseményekben gazdag időszakot jelent. A mindennapi élet eseményeire frissen reagáló Vidám Színpad a maga saját eszközeivel, a humorral, a nevettetéssel igyekezett hozzájárulni önmagunk neveléséhez, a jó társadalmi közérzet erősítéséhez. Közönsége még saját emberi gyarlóságait, fogyatékosságait viszontlátva is kitartott mellette sikerek és válságok idején egyaránt, amit bizonyít az a tény, hogy az elmúlt 25 év alatt több mint 5 millió néző tekintette meg a színház előadásait. Az évforduló alkalmából tisztelettel köszöntöm közönségünket és színházunk társulatát a következő, sikeresebb negyedszázad reményében. Vissza
168

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
34.688 Ft Licitek száma: 45