Magy. Kir. Operaház 50 év - 1884-1934

50 év - 1884-1934

Kereszty István (Budapest) ,
Kiadói zsinórfűzött papírkötés , 147 oldal
Méret: 22 cm x 24 cm

Budapest, 1934, Kereszty István (Elbert és Társa Könyvnyomdája, Bp.), 147 p., ill.

Magy. Kir. Operaház. 50 év.
Számos szövegközti, fekete-fehér képpel illusztrált, valamint Radnai Miklósnak a Magy. Kir. Operaház igazgatójának az előszavával és korabeli hirdetésekkel kiegészített kötet. A hátlapon bélyegzés látható. Nyomtatta Elbert és Társa Könyvnyomdája, Budapesten.
Kiadói zsinórfűzött papírkötésben lévő példány feliratos, illusztrációval ellátott és gazdagon díszített címfedéllel, feliratozatlan, egy helyen sérült könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
"„Magy. Kir. Operaház, 50 év" címen díszes kiállítású album jelent meg az Operaház jubileuma alkalmából, de nem a kultuszminisztérium, sem pedig az Opera, hanem Kereszthy István kiadásában. Az az emlékmű, amelynek a megjelenését az Operaház ötvenéves fordulójára hivatalos részről vártuk volna, még mindig késik. Ezért az Operaház néhány tagja állt egybe, hogy pótolja ezt a mulasztást és jótékony célra megörökítse a színház múltját és jelenét. Radnai Miklós írt előszót a szép albumba. A szerkesztők ismertetik benne a felügyeleti hatóságnak és a színház vezetőségének tagjait, az Operaház történetét, volt és jelenlegi magánénekeseit, kardalosait, táncosait, szerzőit, műszaki személyzetét, felsorolják a vendégművészeket, foglalkoznak az Operabarátok Egyesületével, amelynek szintén közlik a teljes tagnévsorát, csakúgy, mint a bérlőkét is..." - (Ujság, 1934. szeptember 26./10. évfolyam/217. szám).

Ötvenéves évfordulót ünnepelni egy intézmény életében annyi, mint megállani néhány percre és a jövő tervei helyett a mult tényeit magunk elé vetíteni. A félszázados múltban, amit a M. Kir.... Tovább

Ötvenéves évfordulót ünnepelni egy intézmény életében annyi, mint megállani néhány percre és a jövő tervei helyett a mult tényeit magunk elé vetíteni. A félszázados múltban, amit a M. Kir. Operaház vállain visel, a kezdet nehézségeinek leküzdése, az erőteljes német és olasz dalművészet között élni akaró magyar törekvések, a magyar együttes és a magyar sikerek már elért eredményei, olyan értékek, melyek messze túlszárnyalják a kötelező alapvető munkát. Az előadások általános színvonalától a művészek egyéni jelentőségéig, e rövid idő alatt százados léptekkel haladt előre a magyar operaszínpad. Ma az európai nagy operaházak egyike a M. Kir. Operaház. Nemzeti jelentősége mellett nemzetközi jó hírét is kiérdemelte. Magyar szellemű és nyelvű színpadán otthon van Mozart, Verdi és Wagner, a francia és orosz remekművek mellett az élők minden nevezetes újdonsága. Vendégül is szívesen látja a külföldi hírességeket, akik nem is hagynák ki körútjukból a budapesti operaházat. Mindezt azonban a magyar zeneértő közönség művelt igényeinek kielégítésére teszi, nem pedig szükségből vagy segítségképpen. Vissza
248

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
18.000 Ft Licitek száma: 22