Vidor Ferike: Kezitcsókolom! (aláírt példány)

Vidor Ferike
Szerzői magánkiadás (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 128 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2023-05-28 20:00

Budapest, 1941, Szerzői magánkiadás (Révai Nyomda, Bp.), 128 p.

Szerző által aláírt példány. Kezitcsókolom! Írta: Vidor Ferike.
A címlapon a szerző, Vidor Ferike tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Előszó gyanánt Tersánszky J. Jenő a szerzőhöz írt levelével gazdagított kötet. A címlapon lévő fénykép Foto Marian műtermében (IV, Veres Pálné-u. 12.) készült. A könyvet a Révai Nyomda nyomtatta Budapesten.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, két megerősített és egy javított lappal, hiánytalan állapotban, feliratos, fekete-fehér fényképpel illusztrált, sérült, egy helyen javított, kiadói borítófedélben. A védőborítót a gerinc mentén a könyvre ragasztották.
Ritka.
A szerző, Vidor Ferike /Wechselmann Franciska/ (Budapest, 1889. június 28. – Budapest, 1970. január 23.) magyar színésznő, érdemes művész. Gábor Andor volt felesége. A Vígszínházban, majd Kecskeméten, azt követően pedig Nagy Endre kabaréjában játszott. A legnagyobb sikert, a Gábor Andor által írt cselédnóták előadásával érte el. 1945 után a Nemzeti Színház, később pedig a Vidám Színpad tagja lett. Szerepeit példátlan átéléssel, remek színpadi adottságokkal vitte színpadra. 1941-ben jelent meg a "Kezitcsókolom" című könyve, melyben megírta emlékeit. Mozgalmas, egyéni humorú regénye igazi kuriózum.

"Drága Ferikém! Mindig tudtam, hogy nagyon nagy színésznő vagy, de azt, hogy ilyen remek író vagy, erre nem gondoltam. Te tudod, hogy én nem hazudok, csak szerkesztőknek, kiadóknak,... Tovább

"Drága Ferikém! Mindig tudtam, hogy nagyon nagy színésznő vagy, de azt, hogy ilyen remek író vagy, erre nem gondoltam. Te tudod, hogy én nem hazudok, csak szerkesztőknek, kiadóknak, színházigazgatóknak, filmirodáknak, hitelezőknek, adóhivataloknak és ha sötét multamról is van szó, akkor nőknek is, de jóbarátaimnak soha. Nevettem és sírtam életed történetén, ha mindenkinél ilyen sikere lesz, mint nálam, akkor tonnákat fognak nyomni belőle. Értsd meg, hogy nem vagyok piszok hízelgő alak, hanem ez így van, megérdemled, hogy sikered legyen a könyveddel, mert nagyon szép. Előszót azonban ne tőlem kérj könyvedhez, hanem valami olyan írói nagyságtól, aki a könyv- és színházi kereskedelemben is nagyságnak számít. Ilyen kartársam pártfogása sokkal többet ér. Csókollak Ferikém régi szeretettel: Jenő" Ezt írta nekem Tersánszky J. Jenő, amikor előszót kértem tőle. Én mégis csak maradok mellette. Vidor Ferike. Vissza
211

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.600 Ft Licitek száma: 24