Reich Károly/Nagy László: Két sörényes (Beck Péternek dedikált, számozott példány) (Könyvárusi forgalomba nem került)

Nagy László
Reich Károly
Kossuth Nyomda (Budapest)
Kiadói varrott kemény papírkötés , 11 oldal
Méret: 31 cm x 23 cm
2023-05-28 20:00

[Budapest], [1968], Kossuth Nyomda, 11 t.: ill.

Reich Károly grafikusművész által dedikált példány. Számozott, bibliofil kiadás. Két sörényes. A vers szövegét írta: Nagy László. A rajzokat készítette: Reich Károly.
Az előzéklapon a grafikus, Reich Károly tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Beck Péternek, - igaz szívvel és barátsággal Reich Károly".
"Megjelent 500 példányban, számozva. A kiadvány nem került könyvárusi forgalomba". Ez a 145. számú példány.
A dedikáció címzettje: Beck Péter könyvtervező, tipográfus, a 20. századi magyar könyvművészet ismert alakja, az 1955-ben létrejött Magvető Könyvkiadó korai évtizedeinek műszaki vezetője, a Könyvművészeti Bizottság tagja, az 1970-80-as években a Szép Magyar Könyv verseny zsűritagja.
Reich Károly 10 fekete-fehér rajzával illusztrált kiadás. A kötet Nagy László "Két sörényes" c. versén kívül más szöveges részt nem tartalmaz. Nyomtatta a Kossuth Nyomda.
Kiadói varrott kemény papírkötésben lévő példány, feliratos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratozatlan, foltos, két helyen javított, kiadói borítófedélben.
A kötetet dedikálta, Reich Károly (Balatonszemes, 1922. augusztus 8. – Budapest, 1988. január 7.) Kossuth-díjas grafikusművész. A budapesti Iparművészeti-, majd a Képzőművészeti Főiskolán végzett, ahol kiváló mesterei voltak (Haranghy Jenő, Hincz Gyula, Konecsni György stb.). Grafikusi pályafutását plakáttervezőként kezdte, majd illusztrátorként folytatta. Szülőföldjén, a Balatonnál ismerte meg a természetet, ami alkotásainak állandó ihletője lett. Erőteljesen hatott rá még a görög mitológia derűje és sokszínűsége. Különösen könyvillusztrációi lettek nagyon emlékezetesek. Több mint ötszáz könyvet illusztrált nagy átélő képességgel, tiszta, klasszikus vonalvezetéssel. Művei megtalálhatók a Déri Múzeumban, a Magyar Nemzeti Galériában, a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Gyermekek számára készített alkotásai több közintézményben is megtalálhatók (fóti Gyermekváros, zalaegerszegi, rákospalotai óvoda, budapesti Gyermekklinika, miskolci Gyermekkórház, stb.).

Részlet a könyvből: Két sörényes Kívül kerekek, láncok, tűzcsövek, sebek, trombiták tébolyda-lángolnak gyűrük, tajtékosak nyergek, igák. Belül maradék éden, világa világosságnak, levelei... Tovább

Részlet a könyvből: Két sörényes Kívül kerekek, láncok, tűzcsövek, sebek, trombiták tébolyda-lángolnak gyűrük, tajtékosak nyergek, igák. Belül maradék éden, világa világosságnak, levelei szívalakúak, örökké hallelujáznak, adnak eleven koronát sörényes két mese-lényre: nyílt szivü lányra s hóból-parázsból alkotott ménre- élnek s nem ég el aszályban és se levélkorona, élnek, de árnyékuk nincs és egymást se födik el soha, torlódhat a két sorényes, de a mellkas, de az ágyék tömör narancsa kibukkan, úntalanúl új ajándék alázat, kevélység fintor eben a fénykörben nem honos, nem a félelem, nem a kín, itt az öröm az ostoros, teljesség, panasztalan, nem görög se nem latin: kolonctalan lélek táncol az álmok magaslatain! Valamikor éltem-e így? Mindegy, ma csöndben leülve egyetten levél alá is ___ menekülnék ide belülre. Kívül a vérnek vásárai, halálfaj-homlokzatú malmok, megadás, nem- megadás, tűzvész, hamu. Vissza
166

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
14.700 Ft Licitek száma: 32