Pest, 1854, Verlag v. Gustav Emich, [4] p. + 322 p. + [2] p. + 131 p. + [1] p. + 82 p. + [2] p. + [6] t., ill. + [3] térk.
Első kiadás. Buda-Pest, historisch-topographische Skizzen von Ofen und Pest und deren Umgebungen von J. V. Haeufler. / Buda-Pest, történelmi-topográfiai vázlatok Budáról és Pestről, valamint környezetükről. Írta: Josef Vincenz Häufler (három rész egy kötetben).
1. rész: Topographische Skizzen und Wegweiser von Ofen und Pest. / Topográfiai vázlatok és útmutató Budáról és Pestről. [4] p. + 322 p. + [1] térk.
2. rész: Historische Skizzen von Ofen und Pest. / Történelmi vázlatok Budáról és Pestről. [2] p. + 131 p. + [1] p. + [6] t., ill. + [1] térk.
3. rész: Andeutungen über die näheren und entfernteren Umgebungen von Ofen und Pest. / Útmutatások Buda és Pest közelebbi és távolabbi környezetéről. 82 p. + [2] p., ill. + [1] térk.
Német nyelvű kiadás. Budát és Pestet, valamint környezetüket ábrázoló 3 kromolitográfiás térképekkel, 6 fekete-fehér képtáblával és néhány szövegközti, fekete-fehér rajzzal illusztrált, valamint előszóval, helyreigazítással és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A kötet címfedél felőli előzéklapja hiányzik. A címlap hiányos, rajta két tulajdonosi bélyegzés és tollal írt jelzet látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású, Buda és Pest aranyozott címerével illusztrált, dombornyomott keretezéssel ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású, gazdagon díszített, sérült, elszíneződött könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, két a hajtások mentén sérült képtáblával (a címfedélen és hátlapon lévő), dombornyomott keretezéssel és díszítéssel ellátott hátlappal, átlagos állapotban.
A szerző, Josef Vincenz Häufler (Bécs, 1810. április 5. - Bécs, 1852. január 15.) osztrák topográfus, történész. Kezdetben jogi, majd történeti tanulmányokat folytatott. Az Udvari Haditanács tagja lett. 1840-től József főherceg s Mária Henrietta főhercegnő nevelője, azt követően pedig a bécsi állami levéltár és statisztikai hivatal munkatársa volt. Később kinevezték a Kereskedelmi Minisztérium miniszteri titkárának.