[Szeged], 1986, Szegedi Nyomda, 1 plakát
Simándy József operaénekes által dedikált példány. Az újjáépített Szegedi Nemzeti Színház 1986. október 4-ikei megynyitó Gálaműsorának plakátja.
A plakát hátoldalán, a cím alatt Simándy József operaénekes tollal írt, névre szóló dedikációja olvasható: "K. L.-nak a nagy halásznak és vadásznak a régi barátsággal és szeretettel Simándy József".
Zenei vezető: Oberfrank Géza Érdemes művész. Díszlettervező: Varga Mátyás Kossuth-díjas Kiváló művész. Jelmeztervező: Ék Erzsébet. A gálaműsort rendezte: Sándor János kétszeres Jászai-díjas színházi rendező. A plakát címlapján szereplő felirat: "Szegedi Nemzeti Színház. Örömmel és Tisztelettel Értesítjük Szeged Város és a Nemzet Színpártoló Közönségét hogy az ÚJJÁÉPÍTETT NAGYSZÍNHÁZ Ismét Megkezdi Működését. Avatóbeszédet mond Pál Lénárd a Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Bizottságának titkára. GÁLAMŰSOR 1986. október 4-én esti 8 órakor". A plakát hátlapja fekete-fehér fényképekkel lett illusztrálva, valamint megtalálható rajta a gálaműsor részletes programja.
Többszörösen hajtogatott példány, a hajtások mentén egy-két apróbb sérüléssel.
A következőket írta a Dunántúli Napló az eseményről: "...Az újjáépített Szegedi Nemzeti Színház tegnapi megnyitó gálaestjére meghívták az ország valamennyi színházának képviselőjét. Jelen volt a magyar színházi élet és a társművészetek számos jeles személyisége. Ott voltak a város és a megye párt-, állami és egyéb társadalmi-közéleti vezetői, s eljöttek ünnepelni a testvérvárosok is: Turku, Nizza, Ogyessza, Lódz, Szabadka és Újvidék színházi és állami küldöttségeinek képviseletében. És ott voltak, meghitt és ritka pillanatok teremtőiként, a színház meghívott régi tagjai, köztük Simándy József, Páger Antal, Komlóssy Erzsébet, Kossuth-díjas kiváló művészek, akik pályakezdőként ebben a színházban léptek először a közönség elé..." (1986. október 05./43. évfolyam/274. szám).
A plakátot dedikálta, Simándy József (Kistarcsa, 1916. szeptember 18. – Budapest, 1997. március 4.) operaénekes, főiskolai tanár. 1946-ban mutatkozott be szólótenorként a Szegedi Nemzeti Színházban, Bizet Carmen című operájában, Don José szerepében. 1947-től az Operaház társulaton kívüli magánénekese, 1990-től örökös tagja lett. 1978 és 1986 közt a Zeneakadémián tanított. Magyarország egyik leghíresebb tenoristája volt, akinek hangja és alakja elválaszthatatlanul forrt össze több magyar nemzedék tudatában Erkel Ferenc "Bánk bán" c. operájának címszerepével. Megjelenése, habitusa, gazdag hangja, belső ereje hőstenor szerepek eljátszására tette különösen alkalmassá. Számos lemeze készült, nagy sikerrel lépett fel Európa nagy operaházaiban és hangversenytermeiben, valamint itthon is a közönség kedvence volt.