Esterházy Péter: Harmonia caelestis (dedikált példány)

Esterházy Péter
Körmendy Zsuzsanna
Magvető Könyvkiadó és Kereskedelmi Kft. (Budapest)
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 711 oldal
Méret: 22 cm x 15 cm
ISBN: 963-14-2193-7
2023-05-28 20:00

Budapest, é. n., Magvető Könyvkiadó és Kereskedelmi Kft. (Gyomai Kner Nyomda Rt.), 711 p. + [1] p.

Szerző által dedikált példány. Harmonia Caelestis. Írta: Esterházy Péter.
A címlapon a szerző, Esterházy Péter tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "G. V.-nak és K. S.-nak Esterházy Péter 2002. X.25.".
Esterházy Péter ezért a könyvéért (Harmonia Caelestis) vehette át az első alkalommal odaítélt Magyar Irodalmi Díjat Göncz Árpádtól. A sajátos hangulatú mű tárháza az Esterházy családdal kapcsolatos információknak, a kitalált és valós eseményeknek, szerteágazó történeteknek és profán legendáknak.
Ötödik változatlan utánnyomás. A borítót Esterházy Gitta, a kötetet Pintér József tervezte. Készült a Gyomai Kner Nyomda Rt.-ben, a nyomda alapításának 119. esztendejében.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, színes, feliratos, illusztrált, fülszöveggel és a szerző fekete-fehér fotójával kiegészített, jó állapotú kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője Esterházy Péter (Budapest, 1950. április 14. – Budapest, 2016. július 14.) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író, publicista, a Digitális Irodalmi Akadémia (DIA) alapító tagja. A magyar posztmodern irodalom kiemelkedő egyénisége. Intertextualitás, gyakori idézetek, sajátos töredékesség és mozaikszerűség jellemző műveire, amelyekben ekképp a hangsúly a történés helyett inkább magára az utalásokban, átemelésekben gazdag szövegre helyeződik át.

Mintha varázsütésre (fotocella), hangtalanul kinyílik előttünk a mesterien megmunkált kovácsoltvas kapu (1. sz. műremek), s végiglépdelhetünk egy elhagyott, ismerősnek tűnő allén. Az utat... Tovább

Mintha varázsütésre (fotocella), hangtalanul kinyílik előttünk a mesterien megmunkált kovácsoltvas kapu (1. sz. műremek), s végiglépdelhetünk egy elhagyott, ismerősnek tűnő allén. Az utat porcukorhó borítja (sóőrlemény?), minden léptünk látszik, feltéve, ha van bátorságunk visszapillantani. ( Valakik majd kővé dermednek. Mi? )
Súlyos döndülés, a kaput becsukták. (Haydn?)
Megérkeztünk- hová is? Melyik századba? A huszadikból a huszadikba? (Többek közt. )
Vallomásokat olvashatunk az Esterházyakról, a nem-Esterházyakról, vallomásokat Magyarországról, történeteket történelmünkről (fehér foltok: porcukor, porsó, por, hamu, isa).
Sorstörmelékek, sorsőrlemények, mi.
Most lett vége a huszadik századnak. Vissza
054

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
40.100 Ft Licitek száma: 39