Áts Benjamin: Hétfájdalmu Bold. Szüz Mária nyomait követőknek mennybevezető közép aranykoronája

azaz az Isten szent anyjához ébresztő imádságos és énekes könyv

Áts Benjamin
Rózsa Kálmán és neje (Budapest) ,
Könyvkötői egészvászon kötés , 410 oldal
Méret: 18 cm x 12 cm
2023-09-24 20:00

Budapest, [1883], Rózsa Kálmán és Neje (ezelőtt Bucsánszky A.) Könyvnyomdája Kiadása és nyomása, [20] p. + 410 p. + [6] p., ill.

Hétfájdalmu Bold. Szüz Mária nyomait követőknek mennybevezető közép aranykoronája, azaz: az Isten szent anyjához ébresztő imádságos és énekes könyv, melyet az ájtatos ker. kath. hajadon és istenfélő asszonyi híveknek örök lelki üdvök elnyerésére írta: Áts Benjamin atya, Szent Ferenc rendű áldozár, érdemesített hitszónok és missionárius.
Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált, valamint "Emlités" c. bevezetéssel, a változó ünnepek néhány évre való táblájával, naptárral és részletes foglalattal kiegészített kötet. Nyomtatta Rózsa Kálmán és Neje (ezelőtt Bucsánszky A.) Könyvnyomdája, Budapesten.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedélell, hátlappal és könyvgerinccel, új előzéklapokkal, a címlap hátoldalán ceruzás bejegyzéssel, hiánytalan állapotban.
A szerző, Áts Benjámin (1806-1858) ferences szerzetes, hitszónok, egyházi író. Miután tanulmányiit befejezte, belépett a ferences rendbe (1822). 1829-ben szentelték pappá, ezt követően hitszónokként tevékenykedett. 1853-tól missionáriusi minőségben az ország 12 helyén szónokolva tanított. Számos vallásos tárgyú könyvet írt.

Részlet: Advent első vasárnapjától karácsonyig minden szerda és péntek bőjti nap. A kántorbőjtök advent harmadik vasárnapja, bőjt első vasárnapja, pünkösd és a sz. kereszt-fölmagasztaltatása után... Tovább

Részlet: Advent első vasárnapjától karácsonyig minden szerda és péntek bőjti nap. A kántorbőjtök advent harmadik vasárnapja, bőjt első vasárnapja, pünkösd és a sz. kereszt-fölmagasztaltatása után való szerda, péntek és szombatra esnek. A pünkösd előtt való szombaton vigilia-bőjt van. Minden negyedik esztendő szökőév. Szökő-évben a februárius hónap 29 napból áll s sz. Mátyás ünnepe 25-ikére esik, a mit mi magyarok Mátyás-ugrásnak szoktunk nevezni. Ilyenkor a vasárnapot mutató betü is elváltozik, ugy, hogy ha a vasárnapi betü szent Mátyás-napjáig b volt, azután a lesz egész kis-karácsonyig. Vissza

ELSŐ RÉSZ. - Reggeli ájtatosságok.
Reggeli ima 1
A világ Megváltójához 3
A boldogságos Szűzhöz 5
Az őrző angyalhoz
A szent Háromsághoz. (Szent Ágoston szerint) 6
Reggeli, déli és estvéli harangszóra való angyali üdvözlet.
Az angyali üdvözlet 9
Étel előtti ima 11
Étel utáni ima
Áldás-kérés 12
Estvéli ájtatosságok.
Estvéli ima 15
Ima a boldosgásog szűz Máriához 19
Ima a szentekhez
Szent Bernát könyörgése a bold. szűz Máriához 20
Vég-ima alvás előtt 21
MÁSODIK RÉSZ. - A szent miséről.
Mise előtt mondandó ima 23
Ima a szent mise kezdetén 25
Ima a szent mise után 45
Hitnek indulatja 47
Reménynek indulatja 48
Szeretetnek indulatja 49
Prédikáczió utáni ima 52
HARMADIK RÉSZ. - Ájtatosság a sz. gyónáskor.
Ima a lelkiismeret megvizsgálása előtt 55
A Szentlélek Istenhez 56
Ima a lelkiismeret vizsgálása után. (Bánat) 57
Fogadás 60
Lelki elmélkedések a szent gyónás előtt 63
Ima a gyónás után 65
Ima a szent áldozás előtt 68
Jézushoz fohász
Jézushoz áldozatos kérés 71
A szent áldozás után 73
Jézus szent szivéhez 74
Bucsu ájtatosságok. Rövid oktatás 77
Négy ima a teljes bucsu elnyerésére
1. A keresztény kath. anyaszentegyházért
2. A hitetlenek megtéréséért 78
3. A ker. hatalmasságok egyetértésükért 79
4. A purgatoriumbeli lelkekért 80
NEGYEDIK RÉSZ. - Ájtatosságok az anyaszentegyház ünnepeire. Adventi ájtatosság
Ima, többször mondandó a sz. Adventkor 84
Felajánló imádságok a bold. szűz Mária szplőnélküli fogantatásának ünnepére. (Rövid oktatással.)
1. Az Atya Istenhez 87
2. A Fiu Istenhez 88
3. Szentlélek Istenhez 89
4. A bold. szűz Máriához 90
Litánia ugyanahoz 91
Advent első vasárnapjától Gyertyaszentelő B. a. napjáig: ének és ima 94
Karácsontól fogva Gyertyaszentelő B. A. napjáig 95
Gyertyaszentelő B. A. napjától húsvétig 96
Husvéttól sz. Háromság vasárnapjáig, ének és ima 97
Sz. Háromság vasárnapjától Adventig, ének és ima 98
Imák a boldogságos Szűznek tiszteletére 100
Ima Karácson éjjelén 102
Szent Karácson napján ima 104
Ájtatosság az év végén 106
Újév napján ima 108
Vizkereszt napján ima 109
Jézus sz. nevenapján ima 111
Litánia az üdvösséges Jézus nevéről 113
Gyertyaszentelő B. A. napján ima 117
ÖTÖDIK RÉSZ. - Ájtatosságok a szent s nagybőjt alkalmával
Ima a bőjt kezdetén 122
Ima Jézushoz a szent bőjtben 123
A szent keresztjárás módja
Üdvözitnk hét szent szava a keresztfán 156
Szűz Mária hét fájdalma ünnepén kesergő imái 161
Szűz Máriának első fájdalma 161
Szűz Máriának második fájdalma 162
Szűz Máriának harmadik fájdalma 163
Szűz Máriának negyedik fájdalma
Szűz Máriának ötödik fájdalma 164
Szűz Máriának hatodik fájdalma 165
Szűz Máriának hetedik fájdalma
Ugyanahoz litánia 166
Virágvasárnapján ima és két ének 171
Nagycsütörtökön ima 173
Nagypénteki ima 174
Ima a keresztre feszitett Jézushoz 177
Szent gondolatok Üdvözitőnk eltemetésekor 179
Hálaadó fohászok Üdvözitőnk szent koporsója előtt 180
Litánia Krisztus kínszenvedéseiről 182
Nagyszombati ima a tűzszentelésnél 185
Ima a husvéti gyertyaszentelésnél 186
Ima a keresztség vize szentelésénél
Husvét előestéjén
HATODIK RÉSZ. - Ájtatosságok a husvéti ünnepek napjára
Előkészülő ima és ének: Feltámadt Krisztus 191
Ima szent Márka napjára 194
Litánia minden szentekről
Ima szent kereszt feltalálása napján 200
Ima keresztjáró napokon proczessió előtt 201
Ima Pünkösd napján 204
Ima Szentháromság napján 207
Ugyanahoz litánia 209
Jézushoz hét hálafohász az olt. szentségről mondandó 211
Ima Urnapján 214
Litánia az oltári Szentségről 217
Szent proczessió alatti imák 221
Az első oltári ima
A második oltári ima 223
A harmadik oltári ima 225
A negyedik oltári ima 226
Ima Sarlós B. A. napján 229
Ima N. B. asszony napján 230
Ima kisasszony napján 231
Ima a bold. szűz Máriához 232
A bold. sz. Mária olvasó ünnepén való szent titkok 234
Ima minden szentek napján 237
Ima halottak napján 338
Ima bucsu napján 338
HETEDIK RÉSZ. - Minden szentek nagy officiuma.
Ima az őrangyalok tiszteletére 242
Ima sz. József a szűz Mária jegyese napján
Ima keresztelő szent János napján 245
Ima Xav. sz. Ferencz napján 246
Ima Páduai sz. Antal napján 247
Ima Szerafi sz. Ferencz napján 248
Ima Nep. sz. János napján 250
Ima szent Péter és Pál napján 251
Ima szent István első magy. király napján 253
Ima szent Imre napján 255
Ima szent László napján 256
Ima szent Flórián napján 258
Ima Gonzagi szent Alajos napján 259
Ima Szűznek napján 261
Könyörgés azon szenthez, kinek nevét viselem 262
Ima szent Anna asszony napján 264
Litánia szent Annárol és egész nemzetségéről 266
Ima sz. Erzsébet napj. 270
Ima sz. Mária Magdolna napján 272
Ima sz. Borbála napján 273
Ima sz. Katalin napján 277
Ima sz. Rózsa napján 279
Ima sz. Ágnes napján 280
Ima sz. Margit napján 283
Ima sz. Ilona napján 284
Ima sz. Filomena napj. 285
Ima sz. Rozália napján 287
Ima sz. Apollonia napj. 289
Ima sz. Klára napján 290
Ima sz. Veronika napj. 292
NYOLCZADIK RÉSZ. - Embertársainkérti ájtatosságok.
Ima az anyaszentegyházért 296
Ima az uralkodó fejedelemért 297
Gyermekek imája a szülőkért
Szülők imája a gyermekekért
Szegényekért, betegekért és nyomorultakért 301
A bűnösökért 303
A kimult és megtisztuló lelkekért 305
KILENCZEDIK RÉSZ. - Magunkért ájtatosságok.
Születés évnapján imádság 309
A szűz imádsága 311
A menyasszony imádsága 314
Teherben lévő nőnek imádsága 315
Az özvegy imádsága 318
Az árva imádsága 320
A szegény könyörgése 322
A beteg könyörgése 325
Mikor a pap az Oltári Szentséget a beteghez viszi 327
Lélekváltságra csendítéskor
Betegség után könyörgés 328
Ima boldog halálért 329
TIZEDIK RÉSZ. - Bucsujáró ájtatosságok.
Előkészülő ima 334
Ima szent szűz Máriához 335
Ima a bucsujáró templomban 337
Ima a Mária csudatévő képe előtt 339
Ima bármely oltár előtt 341
Ima, midőn a szentegyházból kimegy
Ima, midőn a bucsuról hazatérsz 343
TIZENEGYEDIK RÉSZ. - Különféle időkre való imák.
Ima a föld gyümölcséért 348
Ima esőért
Ima tiszta időért 349
Ima békességért
Ima éhség idején 350
Ima mennydörgés idején
Ima marhadög idején 352
TIZENKETTEDIK RÉSZ. - A misének minden részeihez alkalmazott énekek.
I. Nyisd meg, Uram! ajkainkat 358
II. Im arczunkra borulunk 355
III. Jertek áldozatra stb. 359
VI. Jertek keresztény lelkek stb. 362
V. Im porba leborulva stb. 366
VI. Oh Isten! szent Fölséged stb. 369
VII. Térdet s fejet hajtunk stb. 370
Töredékek a szent mise egyes részeihez 372
Énekek az oltáriszentségről.
I. Áldunk téged oh angyali stb. 375
II. Szent vagy Uram! stb.
III. Dicsérd Sion Megváltódat 376
IV. Imádunk szent Ostya stb. 377
V. Most ez Ur Krisztusnak stb. 378
VI. Most nyomorult szolgád stb.
VII. Oh áldott manna stb. 379
VIII. Üdvözlégy Krisztusnak stb. 380
IX. Üdvözlégy, oh áldott stb. 381
X. Örülj, vigadj lelkem stb.
Különféle időkre való énekek: Adventi énekek.
I. Harmatozzatok, égi magasok stb. 382
II. Üdvözlégy szent Szüz stb. 384
III. Oh fényességes szép hajnal stb. 385
Karácsoni mise-énekek.
I. Oh Istennek véghetetlen irgalma stb. 386
II. A szent Szűznek magzatát stb. 383
II. Szűz Mária e világra stb.
IV. Csorda-pásztorok 389
Uj-esztendőre: Oh szép Jézus! 390
Viz-keresztre: Az isteni gyermeket stb.
Nagybőjti énekek.
I. Buzgó szivvel stb. 391
II. Keresztények! sirjatok stb. 393
III. Bünös lélek! stb. 394
IV. Ah! félek, rettegek stb. 396
V. Álla a keserves anya stb. 397
VI. Bágyadt sérelmétől stb. 398
A szűz Anya bucsuvétele szent Fiától.
Oh egek sirjatok, stb. 399
Husvéti ének: Feltámadt Krisztus e napon stb. 404
Pünkösdi ének: Jöjj el Szentlélek Ur Isten! 405
Szent bucsujáró énekek:
Kedves hajlék stb. 406
Jöjj buzgó halandó e kápolnába! 407
Te Deum Laudamus: Te nagy Isten dicsérünk 408

023

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
9.500 Ft Licitek száma: 5