Budapest, 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen), 672 p. + [8] p. + [21] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Allah Akbar! Írta: Germanus Gyula.
Az első előzéklapon a szerző, Germanus Gyula tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Benjamin Lászlónak tisztelettel, szeretettel Germanus Gyula 1974. julius 15."
A dedikáció címzettje: Benjámin László (1915-1986) József Attila- és kétszeres Kossuth-díjas költő, szerkesztő, az Új Hang és a Kortárs folyóiratok munkatársa, a Magvető Könyvkiadó lektora, az Új Tükör főszerkesztője.
Harmadik kiadás. 21 számozatlan képtáblán fekete-fehér fotókkal illusztrált kötet tartalomjegyzékkel. Nyomtatta az Alföldi Nyomda Debrecenben.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott arab nyelvű felirattal díszített címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, néhány foltos lappal, hiánytalan állapotban, feliratos, a szerző fotójával és fülszöveggel kiegészített, sérült kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője Germanus Gyula (Budapest, 1884. november 6. – Budapest, 1979. november 7.) nemzetközi hírű magyar orientalista, arab nyelvészeti és kultúrtörténeti író, irodalmár, nyelvész, történész, országgyűlési képviselő, több arab nemzeti akadémia tagja. A Budapesti Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán történelem-latin szakon diplomázott. Később bölcsészdoktorrá (summa cum laude) avatták török nyelv és irodalomból, arab nyelv és irodalomból, ókori világtörténelemből. Evlija Cselebi a XVIII. századi törökországi céhekről című munkájával ösztöndíjat nyert, így három évet (1908–1911) tölthetett Nagy-Britanniában, a British Museum keleti osztályán. Kora egyik legelismertebb iszlám szakértőjének és egyben szeretett tanárának, Vámbérynak ajánlólevele sokat jelentett fogadtatásában. Nemcsak munkájában kamatoztatta angol nyelvtudását, hanem angol nyelvkönyveket és szótárakat is szerkesztett. 1912-ben a Magyar Királyi Keleti Akadémia nyelvtanítója, 1915-től a török és arab nyelv tanára. 1934-ben hosszabb utazást tett a Közép-Keleten, amiről az Allah Akbar! című könyvében számolt be részletesen. Ebben a sikeres könyvében Germanus Gyula sikeresen valósította meg a tudományos műnek, a népszerűsítő irodalomnak, az útirajznak, az önvallomásnak és a politikai esszének a sajátos ötvözetét.
Egyszerű moszlim zarándokként rótta be Germanus Gyula az európainak tilos, titokzatos Szaudi-Arábia sivatagjait, s hosszú időt töltött a "városok anyja", Mekka titkai közt. Útja nemcsak kalandokkal zsúfolt, izgalmas élmény volt, hanem igazi tudósként behatolt a mohamedán vallás legmélyére is. Könyvében, amely több mint útleírás: életregény, földerül Ibn Szaúd világbirodalommá növő fiatal országa, Mohamed utódainak élete, hite s egy nagytudású, gazdag érdeklődésű író ezernyi pompás megfigyelése, kalandos útjának regénye.