Temesvár, [1918], K. u. K. Infanterieregiment Nr. 61 (Buchdruckerei Révai , Bp.), [1] t. + 528 p. + [7] t. + 1 mell. (fakszimile), ill.
Első kiadás. 61 in Waffen. Kriegsalbum des k. u. k. Infanterieregiments Nr. 61 1914-1917. Unter Leitung des Regimentskommandos redigiert von ... Andor Kún. / 61-esek fegyverben. A császári és királyi 61. sz. gyalogezred háborús albuma 1914-1917. Az ezredparancsnokság irányításával szerkesztette Kún Andor.
Német nyelvű kiadvány. Címlapképen IV. Károly császár és király fekete-fehér, hártyapapírral védett portréjával (heliogravür), valamint 7 képtáblán művészi reprodukciókkal, továbbá fekete-fehér, szövegközti fényképekkel – köztük az Osztrák-Magyar Monarchia haderejének vezetőiről készült egész oldalas portrék (pl.: Ferenc József császár és király, Habsburg-Tescheni Frigyes főherceg és főparancsnok, Habsburg József főherceg és vezérezredes, Arz Artúr vezérkari főnök, stb.) –, térképvázlatokkal és rajzokkal gazdagon illusztrált, mellékletként IV. Károly levelének fakszimile másával és további, oldalszámozáson belüli fakszimile dokumentumokkal (pl.: József főherceg levele), ezentúl névmutatóval, kottákkal és részletes, a szövegképek, táblák, térképvázlatok listáját is közlő tartalomjegyzékkel kiegészített hadtörténeti album. Nyomtatta a Révai Nyomda Budapesten.
Kiadói egészvászon díszkötésben lévő példány feliratos, dombornyomott katonaportréval illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, foltos hátlappal, színes, mintás kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, eredeti, felragasztott kiadói címkével ellátott, sérült papír védődobozban.
Az egyedülállóan gazdag képanyaggal kiadott album a temesvári 61. sz. császári és királyi gyalogezred első világháborús szereplésének részletes krónikája. A korabeli dokumentumok átiratait, valamint az 1914 és 1917 között történt, az ezredet érintő hadi eseményeket kronológiai rendben bemutató kiadványt a kötet végén található, értékes hadtörténeti adattárak egészítik ki: ezek tartalmazzák a 61. gyalogezred hősi halottainak, tisztjeinek, valamint kiemelkedő hadi tetteket véghez vivő tagjainak arcképcsarnokát.