Malonyay János: Anthropokalypsis azaz jelenések az emberiség jövendőjéből (aláírt, számozott példány)
Malonyay János
Akantisz Viktor
Rózsavölgyi és Társa(Budapest)
Kiadói papír pergamenkötés
, 67 oldal
18 cm x 14 cm
2023-10-22 20:00
Budapest, 1916, Rózsavölgyi és Társa (Röder C. G., Lipcse), 67 p., ill.
Szerző által aláírt példány. Első, számozott, bibliofil kiadás. Anthropokalypsis azaz jelenések az emberiség jövendőjéből. Írta: Malonyai János. A címlap hátoldalán a számozás alatt a szerző, Malonyai János tollal írt, jól olvasható aláírása látható. "E fénymetszetű lemezekkel nyomtatott munkából 100 számozott s előfizetők nevére szóló díszpéldány készült, valódi hollandus papíron a szerző névaláírásával. Ebből 1–5-ig kézzel színezve, 6–100-ig vörös és kék nyomással."Ez a 93. sz. példány. Leírta és díszítette Akantisz Victor. Fekete-fehér és piros könyvdíszekkel, nagy iniciálékkal illusztrált kötet. A fedlap belső oldalán névvel ellátott Ex-libris bélyegzés található. Nyomtatta Röder C. G. nyomdája Lipcsében. Kiadói papír pergamenkötésben lévő példány, piros feliratos, díszkeretes címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, aranyozott felső lapélekkel, körbevágatlan belívekkel, feliratozatlan, foltos hátlappal, hiánytalan állapotban. "Az Anthropokalypsis mély bölcsességei az élet útvesztőiben bolyongó ember számára nagy segítséggel vannak." - írja a kötetről Mollináry Gizella (1896-1978) írónő.
Részlet a kötetből:
Részlet a kötetből:
"Rómában idöztem. Délelöttönkint följártam az egyetemre, vagy bújtam a múzeumokat, délutáni siesta után szívesen kószáltam a városban. Esténként sem unatkoztam, a szendergő fényű, dalosszavú római estéken.
Tikkasztó délután volt, menekedtem a perzselően tűző napsugár elől; szinte kinálgatta magát az utamba eső dominikánus-kolostor."
Leütési ár:
9.400 Ft
Licitek száma: 27