Veres József: Orosháza ünnepe, a község és ág. hitv. evang. gyülekezet alapitásának 150 éves emléknapján
Veres József
(Orosháza) ,
, Könyvkötői félvászon kötés
, 58 oldal
21 cm x 14 cm
2023-09-24 20:40
Orosháza, 1895, Nyomatott Veres Lajos gyorssajtóján, 58 p.
Egyetlen kiadás. Orosháza ünnepe, a község és ág. hitv. evang. gyülekezet alapításának 150 éves emléknapján. Szerkesztette: Veres József.
Néhány verssel és demográfiai, statisztikai táblázatokkal kiegészített alkalmi ünnepi kiadvány Orosháza alapításának 150 éves évfordulójára.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, könyvgerinccel és hátlappal, az eredeti, feliratos borítólap bekötésével, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerkesztője Veres József (1851-1913) evangélikus lelkész, országgyűlési képviselő, helytörténész. Orosházán született, majd jogi és teológiai tanulmányai elvégzése után, 1875-ben szentelték pappá. Kezdetben a Vécsey és Zay családoknál nevelő, a soproni líceum magyar nyelv és irodalom, valamint latin tanára, majd 1879-től az orosházi evangélikus gyülekezet lelkésze és az orosházi választókerület képviselője volt. Nagy szerepe volt a község polgári fiú és lányiskoláinak elindításában. Tagja volt a Magyar Protestáns Irodalmi Társaságnak és első elnöke a Magyar Evangélikus Lelkészek Egyesületének.
Nagy ünnepet ült Orosháza népe 1894. október 13, és 14. napján.
Nemcsak az tette e napokat Orosháza népére nézve ünneppé, hogy a község és az ág. hitv. evang. gyülekezet alapitásának 150 éves emléknapjául szentelte, s hogy a diszes polgári iskolát rendeltetésének átadta, hanem az is, hogy az evang. egyetemes gyámintézet is itt tartván gyűlését, az ország minden vidékéről egybesereglett előkelő vendégek tisztelték meg jelenlétükkel s emelték az ünnep tényét és hatását.
Leütési ár:
9.600 Ft
Licitek száma: 12