Csorba Csaba, Dr.: II. Rákóczi Ferenc (minikönyv) (számozott példány) - Plakettel (Könyvesbolti forgalomba nem került!)

Dr. Csorba Csaba
Kovács Mihály
II. Rákóczi Ferenc
Feledy Gyula
Miskolci Miniatűrkönyv-gyűjtők Klubja (Miskolc) ,
Bőr , 200 oldal
Méret: 5 cm x 4 cm
2024-04-28 20:00

Miskolc, 1985, Miskolci Miniatűrkönyv-gyűjtők Klubja, 200 p.; ill.

Számozott példány. II. Rákóczi Ferenc. Írta: Dr. Csorba Csaba.
Fa plakettel ellátott minikönyv.
Fekete-fehér fotókkal illusztrált kiadás.
Készült II. Rákóczi Ferenc halálának 250. évfordulója alkalmából, 750 példányban.
Ez a könyv a 375. példány.
A számozás színe: fekete.
A könyv pontos mérete: 42 x 52 mm.
Könyvárusi forgalomba nem került.
Kiadói bőrkötésben lévő példány fa plakettel ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, olvasatlan állapotban.

Előszó Hosszú és súlyos háborúk után a XVII. és XVIII. század fordulójára helyreállt Európában a béke. Az Augsburgi Liga (Németalföld, Anglia, a spanyol és osztrák Habsburgok országai és kisebb... Tovább

Előszó Hosszú és súlyos háborúk után a XVII. és XVIII. század fordulójára helyreállt Európában a béke. Az Augsburgi Liga (Németalföld, Anglia, a spanyol és osztrák Habsburgok országai és kisebb szövetségeseik) háborúját Franciaországgal az 1697. évi ryswicki béke, a Szent Liga (az osztrák Habsburgok, Lengyelország és Velence) küzdelmét a Török Birodalom ellen az 1699. évi karlócai béke, az orosz-török háborút az 1700. évi konstantinápolyi béke zárta le. Hadicéljait a szemben álló felek egyike sem érte el, de nem is a háborús kimerültség kölcsönös beismerése hozta meg a békét. Európa vezető hatalmai minden eddiginél nagyobb tétért indítandó háborúra készültek. Vissza
088

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.000 Ft Licitek száma: 32