Homann, Johann Baptist: Archiducatus Austriae Inferioris

In omnes fuas Quadrantes Ditiones divisi Nova et exacta Tabula é comatibus lo. Baptistae Homann Noribergae

Nyelv: Latin
Méret: 53 cm x 61 cm
2023-12-10 20:00

Noribergae [Nürnberg], 18. sz. eleje, Johann Baptist Homann, 1 térk. (színes)

Archiducatus Austriae Inferioris. In omnes suas Quadrantes Ditiones divisi Nova et exacta Tabula é conatibus lo. Baptistae Homann Noribergae. [Az Alsó-Ausztriai Főhercegség. Új és pontos térkép mind a négy tartományra vonatkozólag. Készítette a nürnbergi Johann Baptist Homann.]
Alsó-Ausztria 18. század eleji, latin nyelvű, színezett, rézmetszetes térképe. A térképlap jobb alsó sarkában allegorikus alakokkal, címerképpel és korabeli mértékjelzésekkel (Militaria Germanica..., Militaria Gallica...). A térkép mérete: 61x53 cm.
Jó állapotban megőrzött papír térképlap középen hajtásnyommal, a széleken a rézmetszésű térképet nem érintő, apróbb sérülésekkel, üres hátlappal.
A térkép készítője Johann Baptist Homann (1664-1724) német térképész, rézmetsző, kiadó. Fiatalon belépett a domonkosok közé, de később otthagyta a rendet, és Nürnbergben rézmetszéssel, valamint metszetek színezésével kezdett foglalkozni. 1691-ben városi írnok lett, majd térképkiadóknak (pl.: Jacob von Sandrart, David Funck) kezdett dolgozni. 1702-ben önállósult, kiadót alapított, és ettől kezdve térképei árusításából élt. 1707-ben jelent meg első atlasza a Neuer Atlas über die gantze Welt (33 világ-, kontinens- és országtérképpel). 1715-ben a Berlini Tudós Társaság tagja lett.
162

Kikiáltási ár:
60.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: